Technologie » Komputery

IoT rozpędza logistykę, a co na to ERP?

IoT rozpędza logistykę, a co na to ERP?
Zobacz więcej zdjęć »
Współczesna logistyka, podobnie jak przemysł czerpie mnóstwo korzyści z rozwoju technologii. Przyczyna takiego stanu rzeczy nie będzie zaskoczeniem, wykorzystanie zdobyczy techniki zwyczajnie się opłaca.

Nic dziwnego, że technologie takie jak Internet Rzeczy nie są tylko ciekawostką. Czy ta technologia będzie miała wpływ na systemy ERP?

 Od kilku lat Internet Rzeczy jest jednym z najmodniejszych słów. Gdy mówimy o nowoczesnym biznesie, w głowach pojawiają się nam futurystyczne wizje hal produkcyjnych, czy magazynów, w których zamiast ludzi pracują roboty, a autonomiczne ciężarówki, transportują towary do odbiorców. Ale rzeczywistość tak nie wygląda, jak w wyobrażeniach.

Nie oznacza to, że transformacja cyfrowa i wdrażanie technologii, w tym takich jak Internet Rzeczy nie postępuje. Wręcz przeciwnie, trwa i to w najlepsze, ale dzieje się to po cichu, bez fajerwerków. Spójrzmy na dane, bo liczby nie kłamią. Według firmy IDC tylko w tym roku na IoT w naszym regionie wydanych zostanie aż 11,2 mld dolarów. To o 15,5% więcej niż rok temu. Większe wydatki na Internet Przedmiotów będzie oddziaływał np. na rozwój systemów klasy ERP. Jednak dostawcy nie zasypiali gruszek w popiele i przygotowali się do nowych wyzwań jakie rzuca IoT. To dobra wiadomość szczególnie dla branży logistycznej, która wedle zapowiedzi ekspertów z IDC ma być jednym z czołowych beneficjentów wspomnianej wyżej technologii.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/wiadomosci/iot_rozpedza_logistyke_a_co_na_to_erp.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Areta Szpura, 22 maja, godz. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »