Technologie » Internet

IPLEX S.A. idzie na NewConnect. Planowany debiut – II kwartał 2012

IPLEX S.A., właściciel internetowego serwisu filmowego iplex.pl, przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect. Spółka planuje rozpoczęcie notowań jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku.

W drodze oferty prywatnej IPLEX S.A. chce pozyskać 7 - 14,8 mln zł. Kwota ta posłuży sfinansowaniu rozbudowy i promocji serwisu, udostępnienia go na urządzeniach mobilnych oraz powiększenia biblioteki filmów.


Obecnie większościowym akcjonariuszem IPLEX S.A., posiadającym pakiet akcji stanowiący
77 proc. udziału w kapitale Spółki  jest XARUS Holdings Limited / Warsaw Equity Management, pozostałe 33 proc. udziału w kapitale podzielone jest między Aquarium Investments Ltd. oraz Łukasza Skrzypka -Wiceprezesa IPLEX S.A.

- Doskonale znamy biznes internetowy i potrafimy oszacować jego perspektywy, co zaprezentowaliśmy na przykładzie wcześniejszej inwestycji w Gadu-Gadu. Serwis iplex.pl jest odpowiedzią na postępujące zmiany na rynku mediów, na którym coraz większą rolę odgrywa Internet i mobilność. To właśnie oferuje nasza platforma. - mówi Prezes Zarządu Arkadiusz Świerczewski, a jednocześnie partner w WEM i współtwórca iplex.pl.

- Zdecydowaliśmy się na zdobycie statusu spółki publicznej, ponieważ zależy nam na rynkowej wycenie. Ponadto, na obecnym etapie rozwoju, warszawska Giełda jest naturalnym miejscem do realizacji dalszych wzrostów - dodaje Łukasz Skrzypek, Wiceprezes IPLEX S.A.

 

 

Spółka planuje położyć szczególny nacisk na rozwój usługi subskrypcyjnej - iplex plus. Główne cele emisyjne to rozszerzenie katalogu filmów iplex plus, promocja usługi i udostępnienie jej na urządzeniach przenośnych oraz kolejnych modelach telewizorów.

Debiut IPLEX S.A. na NewConnect planowany jest na drugi kwartał bieżącego roku. Autoryzowanym Doradcą Spółki jest Capital One Advisers Sp. z o.o.* * *

Serwis iplex.pl został wprowadzony na rynek w 2008 roku. Od czterech lat systematycznie zwiększa liczbę użytkowników korzystających z jego biblioteki, mieszczącej aktualnie ponad dwa
i pół tysiące tytułów. W grudniu 2011 serwis odwiedziło 1,3 mln użytkowników*. Od lutego 2010 roku iplex.pl, jako pierwszy tego typu serwis w Polsce, udostępnił swoje usługi za darmo, opierając model finansowy na przychodach z reklam. W lipcu 2011 roku ofertę AVOD uzupełniono
o abonamentową usługę iplex plus, w której obecnie znajduje się ponad 220 filmów.

Spółka w 2010 roku zainwestowała w stworzenie pierwszej aplikacji iplex.pl w telewizorach Panasonic. Rozpoczęta w ubiegłym roku współpraca z firmą Samsung w zakresie aplikacji dla urządzeń Smart TV potwierdziła słuszność tego rodzaju inwestycji. Porównując trzeci i czwarty kwartał 2011 roku liczba uruchomień aplikacji iplex.pl na TV wzrosła aż ośmiokrotnie.
 

* wg Gemius Traffic 12.2011

Więcej informacji:

Gizela Zielińska, PR Manager IPLEX S.A.

gizela.zielinska@iplex.pl

Tel. + 48 696 980 355Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

gizela.zielinska@iplex.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »