Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Jak bezpiecznie bawić się z psem?

Jak bezpiecznie bawić się z psem?
Zobacz więcej zdjęć »
Jak bezpiecznie podejść do psa i co zrobić, gdy zwierzę nas zaatakuje – na te i wiele innych pytań odpowie spotkanie „Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko”, które odbędzie się w Centrum Handlowym Auchan Komorniki w niedzielę 17 listopada.

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, pod warunkiem, że prawidłowo zachowujemy się w jego obecności. Dotyczy to głównie dzieci, które nie zawsze przestrzegają zasad bezpiecznego kontaktu z czworonogiem. W niedzielę 17 listopada najmłodsi goście Centrum Handlowego Auchan Komorniki dowiedzą się, jak bawić się oraz dbać o psy, aby zabawa z nimi była przyjemnością, a nie zagrożeniem. 

Podczas warsztatów „Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko” maluchy spotkają się z czterema przeszkolonymi psami terapeutami oraz ich opiekunami – wykwalifikowanymi dogoterapeutami. Podczas zabaw edukacyjnych uczestnicy poznają między innymi mowę ciała zwierzaków, aby odróżnić strach od agresji. Dowiedzą się również, jak bezpiecznie bawić się z psem oraz, jak zachować się w sytuacji, gdy zwierzę nas zaatakuje.  

- Posiadanie psa, to nie tylko dobra zabawa. To również liczne obowiązki, a przede wszystkim zasady prawidłowego zachowania się w stosunku do zwierzęcia. Aby przyjaźń naszych pociech z czworonogiem była bezpieczna, należy jak najwcześniej uświadomić im, czego w obecności psów robić nie należy – mówi Paulina Jeruzel-Dobska, menedżer CH Auchan Komorniki.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają również obowiązki, jakie niesie ze sobą posiadanie czworonoga, a także dowiedzą się, że psy pełnią w społeczeństwie istotne role, np. ratownika czy policjanta. Do wspólnej zabawy mogą przyłączyć się również rodzice najmłodszych gości CH Auchan Komorniki.

Spotkanie „Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko” odbędzie się w niedzielę 17 listopada w CH Auchan Komorniki przy ulicy Głogowskiej 432 w Poznaniu. Zajęcia edukacyjne oraz spotkanie z psimi terapeutami potrwają od  godziny 9:00 do 21:00.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »