Firma » Praca

Jak być niezastąpionym pracownikiem?

Jak być niezastąpionym pracownikiem?
Zobacz więcej zdjęć »
Pracownik, który jest niezbędny w firmie, może spać spokojnie - nie grozi mu zwolnienie, nawet w przypadku kryzysu przedsiębiorstwa. Dostaje odpowiedzialne zadania, cieszy się zaufaniem szefa, ma duże szanse na podwyżki i premie. Chcesz być takim pracownikiem? Oto kilka wskazówek, jak tego dokonać.
  • Określenie priorytetów

    Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Praca powinna być twoim głównym priorytetem, a obowiązki zawodowe - stać w hierarchii wyżej niż zobowiązania towarzyskie. Jeśli szef zleci ci wykonanie ważnego zadania, dobrą reakcją jest natychmiastowe zabranie się do dzieła, nawet jeśli musisz przez to zmienić plany. Dzięki temu pokażesz przełożonemu, że jesteś odpowiedzialny i można powierzyć ci zadania istotne dla przyszłości firmy, a ty zrealizujesz je zgodnie z jego oczekiwaniami.

  • Terminowość

Czasami dotrzymanie terminów jest niezwykle trudne, zwłaszcza gdy mamy mnóstwo zadań do wykonania. Istnieje jednak skuteczny sposób na ich realizację w terminie. Określając swoje preferencje czasowe, zawsze dodaj 20% potrzebnego czasu. Przykładowo: jeśli szef chce otrzymać od nas ważny raport, zadeklaruj, że będzie gotowy na środę… po czym oddaj go we wtorek. Zostaniesz zapamiętany jako wysoce zaangażowany pracownik.

  • Sympatia współpracowników

Dobry kontakt z kolegami z firmy jest bezcenny. Przełożony spojrzy przychylnym okiem na pracownika, który sprawnie rozwiązuje problemy i jest potrzebny, żeby firma działała bez zarzutu - także na płaszczyźnie komunikacyjnej.

  • Rozwój

Uzupełnianie swoich kompetencji zawsze opieraj na tym, w jakim kierunku rozwoju podąża firma. Jeśli w niedługim czasie rozszerza działalność o zagraniczne projekty, zacznij uczyć się języka. Może warto pomyśleć o certyfikacie? Bądź również na bieżąco z nowinkami w branży.

  • Podejmowanie wyzwań

Czujesz potrzebę wykazania się swoimi umiejętnościami? Poproś przełożonego o przydzielenie ci ważnego projektu i sfinalizuj go. Szef powinien wiedzieć, że może powierzyć w twoje ręce przyszłość firmy, a ty pewnie nią pokierujesz.

  • Poukładane biurko

Swoje projekty umieszczaj na dysku komputerowym w jasno opisanych folderach, tworzących strukturę drzewa. Dzięki temu będziesz mógł w każdej chwili dostać się do dokumentu, który jest natychmiast potrzebny, a także określić, na jakim etapie jest zadanie, którym się właśnie zajmujesz.

  • Kontakt z przełożonym

Serdeczny i uprzejmy kontakt  z potencjalnym pracodawcą (a później z szefem) jest konieczny na każdym etapie - od odpowiadania na oferty o pracę, poprzez proces zatrudnienia, aż po możliwości awansu. W rozmowie wyciągaj sensowne argumenty, ale nie kłóć się z nim. Podsuwaj pomysły i rozwiązania, a powoli staniesz się dla szefa niezastąpiony.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GosiaT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »