Zdrowie » Uroda
Jak dbać o skórę latem?
Zobacz więcej zdjęć » |
Podstawa pielęgnacji
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Absolutny must have w letniej pielęgnacji skóry to krem z filtrem UV. Bez niego nie może być mowy o należytej ochronie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że warto go stosować przez cały rok, choć rzeczywiście latem szczególnie intensywnie. Brak ochrony przed promieniowaniem UV może prowadzić nawet do zmian nowotworowych, choć zazwyczaj wywołuje „jedynie” przesuszenie, przebarwienia oraz oznaki przedwczesnego starzenia.
Najczęściej mamy do wyboru krem z filtrem chemicznym lub mineralnym. Filtry chemiczne pochłaniają promieniowanie słoneczne, ale mogą powodować podrażnienia, dlatego nie są polecane osobom o wrażliwej lub atopowej skórze. Filtry mineralne odbijają i rozpraszają promienie, nie wnikają w skórę, tworząc tzw. lustrzaną barierę. Dzięki temu są bezpieczne dla skóry.
Typ filtra to jednak nie wszystko. Ważne są poszczególne składniki, które decydują o właściwościach kremu. KREM MINERAL UV 100 marki Be Ceuticals zawiera RonaCare Ectoin, czyli nowatorski kompleks chroniący i odbudowujący komórki oraz system immunologiczny skóry. Cechuje się wyjątkowo dużą odpornością na działanie ekstremalnych warunków środowiska, takich jak sól morska, ekstremalne zimno i gorąco oraz promieniowanie UV, susza pustynna. Ma długotrwałe działanie nawilżające, jest całkowicie wodoodporny i piaskoodporny.
Niektóre osoby rezygnują ze stosowania filtrów z uwagi na plotkę, że blokują one syntezę witaminy D w skórze. To nieprawda. Filtry chronią skórę przed promieniowaniem słonecznym, a nie przed samym słońcem. Witamina D, która jest niezbędna niemowlętom oraz osobom po 50. roku życia, powstaje w odpowiedniej dla zdrowia ilości po ok 15-minutowej ekspozycji skóry na słońce. Ten proces zachodzi niezależnie od działania filtrów.
Antyoksydacja
Promieniowanie UV nieprzypadkowo nazywane jest największym wrogiem skóry. Za jego sprawą wyzwala się ponadprzeciętna ilość wolnych rodników, które atakują niemal wszystkie składniki tkanek i działają destrukcyjnie na organizm. Mają też zgubny wpływ na geny występujące w każdej komórce. Powodują niewielkie uszkodzenia, które w miarę upływu czasu kumulują się i mogą prowadzić do zmian nowotworowych, czyli raka skóry.
Ochroną przed taką ewentualnością stanowią antyoksydanty. Są nimi wszelkie preparaty z zawartością Witaminy C, która nie tylko określana jest mianem naturalnego antyoksydanta, ale też wzmacnia działanie filtrów przeciwsłonecznych. Kluczowe jest stężenie witaminy w specyfiku. Serum L.AA.25% KWAS ASKORBINOWY + KWAS LIPONOWY marki Be Ceuticals jest najmocniejszym antyoksydantem na rynku. Zwalcza wolne rodniki oraz chroni błony lipidowe komórek skóry. Dodatkowo zawarta w nim Witamina C i E skutecznie regeneruje i przedłuża efekt działania.
Przydatne gadżety
Ochrona skóry latem nie sprowadza się wyłącznie do stosowania odpowiednich kosmetyków. W słoneczne dni warto wyposażyć się w kilka gadżetów.
Okulary przeciwsłoneczne stanowią dobrą ochronę przed powstawaniem zmarszczek wokół oczu. Warto wybrać takie, które mają filtr UV oraz spory rozmiar. Im większe okulary, tym większą powierzchnię skóry chronią i tym mniejszą mamy potrzebę mrużenia oczu.
Niezbędne jest również nakrycie głowy. Najlepszy jest przewiewny kapelusz z dużym rondem, które zabezpieczy głowę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych i zagwarantuje stylowy wygląd.
Suplementy diety również mogą pomóc w ochronie skóry latem. Przygotowują skórę na działanie słońca, uodparniając ją na poparzenia. W zależności od składu mogę też zapewniać ochronę antyoksydacyjną. Warto jednak wspomnieć, że skuteczność suplementów zapewnia tylko ich długotrwałe i regularne stosowanie. Specyfik należy zacząć przyjmować najpóźniej wiosną.
Butelka z wodą to kolejny gadżet, który pozwoli nam chronić skórę latem. Rzecz jasna chodzi tu o odpowiednie nawodnienie organizmu. Dzięki wodzie skóra pozostaje jędrna, nawilżona i przyjemna w dotyku. Nasz organizm w większości składa się właśnie z wody. To tłumaczy, dlaczego odpowiednio nawilżona skóra wolniej ulega procesom starzenia. Ma też zdolność budowania bariery lipidowej, której zadaniem jest ochrona przed podrażnieniami. Ostatecznie ochrona skóry latem sprowadza się również do prewencji. W tym okresie należy powstrzymać się przez wykonywaniem peelingów u dermatologa i zabiegów laserowych, ponieważ podnoszą one ryzyko powstania przebarwień skórnych.
Komentarze (0)