Dom » Budownictwo

Jak dobrać okno do kuchni i łazienki?

Okna do kuchni czy łazienki są zazwyczaj innych wymiarów, niż pozostałe. Czym się zatem kierować i na co zwracać uwagę podczas zakupów takich okien? Na to pytanie odpowiada Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy z firmy OknoPlus.
„Pomieszczenia o podwyższonej wilgotności potrzebują stałej cyrkulacji powietrza. Okna w kuchni i łazience, wyposażone w dostępne w firmie OknoPlus okucie Comfort, dają możliwość optymalnej wentylacji. To zaawansowane okucie umożliwia odsunięcie skrzydła od ramy na 6 mm po całym obwodzie. Okno w tej pozycji pozostaje zaryglowane i spełnia standard bezpieczeństwa z DIN V ENV 1627-1630 w klasie odporności WK1. Odstawienie skrzydła nie jest widoczne od zewnątrz, co skutecznie ogranicza możliwość wizyty nieproszonych gości. Pozycja klamki również nie zdradza, że okno jest rozszczelnione. Dzięki temu uzyskujemy bezpieczny wariant przewietrzania pomieszczeń w nocy, a nawet podczas nieobecności użytkowników. Aby chronić naszą prywatność, w ramach dodatkowego wyposażenia, w łazienkowych oknach możemy zastosować szyby piaskowane lub ornamentowe, a także dostępną w ofercie OknoPlus roletkę międzyszybową. Zasilana bateriami słonecznymi roletka, dzięki specjalnej warstwie farby aluminiowej, odbija promienie słoneczne, co pomaga utrzymać komfort cieplny w pomieszczeniach. Ponadto zastosowanie baterii słonecznych umożliwia bezpośrednią przemianę energii słonecznej w elektryczną, bez dodatkowych kosztów" - mówi Izabela Tryba z firmy OknoPlus i dodaje - „Warto także zwrócić uwagę na wysokość montażu okien. W przypadku kuchni, położenie okna najlepiej uzależnić od wysokości szafek. Dzięki temu możemy wykorzystać okienny parapet jako część kuchennego blatu. W łazience natomiast dostosujmy wysokość parapetu do wysokości toaletki."

„Jeśli chodzi o wybór koloru kuchennego i łazienkowego okna, dysponujemy tutaj paletą RAL zawierającą blisko 200 różnych odcieni. Można więc bez kłopotów dopasować barwę np. do płytek czy mebli, przy czym dzięki ofercie okien dwukolorowych nie musimy się martwić, że dobierając kolor ramy wewnętrznej zepsujemy estetykę zewnętrznej aranżacji budynku. Gdy już dobierzemy idealną barwę okiennej ramy, warto dopasować taką klamkę, która harmonijnie uzupełni całość. W zależności od tonacji kolorystycznej dodatków zastosowanych w kuchni i łazience, do ciepłych barw możemy dobrać klamki w kolorze mosiądzu, a do zimnych - o odcieniu srebrnym" - radzi na koniec Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy z firmy OknoPlus.

OknoPlus
ul. Zgodna 55,
30-444 Kraków - Libertów,
tel. 012 27 75 700
www.oknoplus.com.pl

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Firma OknoPlus specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OknoPlus oferuje okna PCV produkowane na profilach Activ Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OknoPlus posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OknoPlus są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OknoPlus. Wieloletnia działalność firmy OknoPlus została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal - Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma 2008, 2009 i 2010, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008 i 2009, VIP Najlepsze okna i drzwi 2011, VIP - Innowacyjna Stolarka 2012.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »