Rozrywka » Sport

Jak działa odzież termoaktywna?

Czym różni się odzież termoaktywna od zwykłej i dlaczego warto w nią zainwestować?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pewnie nie raz biegaliście w bawełnianej koszulce, więc potraficie sobie wyobrazić następującą sytuację. Jest wczesna jesień, temperatura poniżej 10°C, mży. Przez ostatnie pół godziny intensywnie uprawialiście jogging w zwykłych ciuchach i spociliście się jak mysz. Nagle spotykacie znajomego, który akurat parę dni temu kupił nowy samochód i musi się nim pochwalić. Czym się kończy historia? Oczywiście ostrym przeziębieniem.

Budowa 

Zwykła odzież chłonie pot jak gąbka, więc należy być bardzo ostrożnym, żeby nie wyziębić organizmu. Koszulki termoaktywne składają się z dwóch warstw. Ta wewnętrzna odprowadza wilgoć, z kolei zewnętrzna odpowiedzialna jest za termoregulację. Prawidłowa wymiana ciepła zapewnia komfort i chroni przed wychłodzeniem lub przegrzaniem. Jak to się dzieje? To poliester z jonami srebra pozwala na szybkie odprowadzanie wilgoci, chłodzenie latem i ogrzewanie zimą oraz ochronę skóry przed otarciami i bakteriami. 

Co kupić, żeby działało?

Żeby odzież zachowywała swoje właściwości musimy zadbać o to, żeby była dobrze dobrana i przylegała do ciała. Nie powinno się kupować zbyt luźnych rzeczy, nawet jeśli aktualnie największym krzykiem mody jest oversize. Dzięki temu bielizna termoaktywne będzie właściwie odprowadzać ciepło i nie dopuścimy do powstania otarć przez zbyt obszerne ubrania. Poza tym powinniśmy się zaopatrzyć w komplety na okres wiosenno-letni i jesienno-zimowy. Wersja na niższą temperaturę jest grubsza, ma dodatkową warstwę ogrzewającą, dzięki której wilgoć odprowadzany jest jeszcze dalej od powierzchni skóry. Prócz koszulek i spodni można nabyć termoaktywne bluzyczapki czy bandamki. 

Termoaktywna odzież zapobiega nieprzyjemnym zapachom

To prawda. Dzieje się tak dzięki nitkom z jonami srebra zawartymi w materiale. Ciało człowieka podczas intensywnego wysiłku wydala przez gruczoły potowe nie tylko wodę, będącą podstawowym składnikiem potu, ale także kwas mlekowy, mocznik i sole mineralne. Z kolei na skórze żyją bakterie, które żywią się tym, co nasze ciała wydzielają i to za ich sprawą powstaje nieprzyjemny zapach. Jony srebra mają działanie bakteriobójcze, dzięki temu odzież termoaktywna zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. 

Bez wątpienia powszechność odzież termoaktywna to przełom dla amatorów sportu. Przede wszystkim zapewnia komfort zarówno latem, jak i zimą, chroni przed otarciami, przeziębieniem i ma właściwości bakteriobójcze. W dodatku jest dostępna w bardzo przystępnych cenach. 
 
Tekst powstał przy współpracy z www.berens.pl.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alepos

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »