Rozrywka i wypoczynek » Sport

Jak i kiedy ćwiczyć, by szybciej schudnąć?

Jak i kiedy ćwiczyć, by szybciej schudnąć?
Zobacz więcej zdjęć »
To, jak szybko wymodelujesz sylwetkę, w dużym stopniu zależy od pory, o jakiej będziesz wykonywać ćwiczenia.

Rano
Najbardziej wskazane są niezbyt intensywne ćwiczenia rozgrzewające - np. marsz, jazda na rowerze, skłony i wymachy. Pobudzają one przemianę materii i zabezpieczają przed urazami mięśnie i stawy. Poranna gimnastyka powinna trwać ok. 20 minut.

Południe
Bez większego trudu wykonasz wszystkie ćwiczenia rozciągające - od prostych, jak pilates czy tai-chi, do bardziej wymagających, jak np. joga. Właśnie w popołudnie mięśnie i więzadła są najbardziej podatne na rozciąganie, a stawy - najbardziej ruchliwe.

Po południu
Doskonała pora na trening siłowy, ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej i brzucha, np. podnoszenie ciężarków, brzuszki, pompki - około godziny 15.00 serce i płuca pracują najwydajniej, a mięśnie przygotowane są nawet na największe obciążenia.

Wieczorem
Powinniśmy się skoncentrować na ćwiczeniu mięśni pleców i ramion - właśnie o tej porze dnia są w najlepszej formie. Zalecane są zwłaszcza tenis, siatkówka, a także pływanie - wieczorna wizyta na basenie może zwiększyć wydolność mięśni nawet o 20 procent.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »