Technologie » Komputery

Jak mądrze inwestować w rozwój IT?

Jak mądrze inwestować w rozwój IT?
Zobacz więcej zdjęć »
Apator S.A. jest głównym podmiotem dynamicznej polskiej grupy kapitałowej, w której skład wchodzi 9 spółek w kraju i za granicą. Działalność grupy obejmuje projektowanie, produkcję i sprzedaż aparatury pomiarowej oraz łącznikowej.

Będąc pionierem we wdrażaniu nowych technologii, z roku na rok Apator odnotowuje rosnące przychody ze sprzedaży eksportując swoje wyroby do ponad 40 krajów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Działając w branży energetycznej, Apator zarzadza różnorodnymi środowiskami IT i zbiorami danych, z jednej strony działając jako pośrednik w sprzedaży energii, z drugiej zaś utrzymując zestaw aplikacji biznesowych dla własnej grupy. Z systemu Baan ERP korzysta półtora tysiąca pracowników w kraju i za granicą. Apator używa baz danych OracleDB oraz MSSQL.

Dla realizacji strategicznych celów grupy niezbędne są regularne inwestycje w IT. Apator rozważa szereg inwestycji w rozwój architektury i nowe produkty. Jednocześnie, w obecnym systemie wyłoniły się potrzeby z wydajnością, rzutujące na efektywność pracy i koszty utrzymania.
W celu określenia właściwego kierunku działań zwrócono się do GridwiseTech - niezależnego specjalisty w zakresie skalowalności, wydajności i niezawodności rozwiązań Oracle. Przed inżynierami GridwiseTech postawiono zadania przeprowadzenia analizy obecnego systemu, monitoringu i optymalizacji bazy OracleDB w rozbudowanym systemie ERP, oraz określenia koniecznych działań rozwojowych.

Kierownik IT w Apator S.A. Zbigniew Szkudlarek tak określa celowość projektu: "Inwestycja w analizę znacząco zmniejsza ryzyko i koszty rozwoju systemu. Tego rodzaju praca przeprowadzona przez niezależną, wyspecjalizowaną jednostkę daje zupełnie inną jakość niż angażowanie własnej ekipy, a już z pewnością nie powinna jej robić firma IT „od wszystkiego". GridwiseTech sprawnie zidentyfikował źródła problemów, tylko częściowo potwierdzając nasze przypuszczenia. Precyzyjne wnioski dotyczące reorganizacji istniejących zasobów oraz ich rozwoju dają poczucie że ten projekt zwróci się wielokrotnie już przy najbliższych zakupach."


Co więc wyróżnia styl pracy nowoczesnych, wyspecjalizowanych firm IT od lokalnych integratorów „od wszystkiego"? Dogłębna wiedza z jednej dziedziny, z którą ciężko konkurować. Kierownik Szkudlarek wylicza: " Otrzymaliśmy 24 strony wyczerpującego temat raportu, zamiast oczekiwanych sześciu. W ramach projektu przeprowadzono z własnej inicjatywy dodatkowe badania, niemożliwe do przewidzenia na etapie umowy. Dodatkowo wnioski z prac były gotowe w połowie projektu i zakładanego budżetu. To bardzo dobrze świadczy o GridwiseTech i jest rzadkością na rynku. W końcu pojawiły się u nas firmy, pracujące według zachodnich standardów, przy rynkowo konkurencyjnych stawkach."

O GridwiseTech

GridwiseTech specjalizuje się w skalowalnych, wydajnych i niezawodnych rozwiązaniach Oracle. Spółka od ośmiu lat zdobywa referencje w krajach Europy, Azji i Ameryki, jednocześnie koncentrując się na pracy w Polsce. GridwiseTech jest złotym partnerem Oracle, współpracując z dostawcą w ramach wdrożeń, konferencji i wydarzeń edukacyjnych. GridwiseTech świadczy usługi doradztwa strategicznego, projektuje i buduje kompletne systemy, przeprowadza optymalizacje, zapewnia ciągłość działania oraz oferuje wsparcie techniczne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GridwiseTech Sp. z o.o.
http://gridwisetech.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »