Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak można zostać stomatologiem?

Jak można zostać stomatologiem?
Zobacz więcej zdjęć »
W dzisiejszych czasach dentyści mogą liczyć na bardzo duże zarobki, dlatego też wielu młodych ludzi często zadaje sobie pytanie – jak zostać stomatologiem i czy to się opłaca? W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Jak zostać stomatologiem?

Aby zostać profesjonalnym dentystą należy oczywiście ukończyć 5-letnie studia stomatologiczne, na których poruszane są takie zagadnienia, jak np.: chemia, anatomia, protetyka, fizjologia narządu żucia, ortodoncja, czy materiałoznawstwo stomatologiczne. Pamiętać należy również i o tym, że w ramach studiów odbywają się także obligatoryjne praktyki w szpitalach lub gabinetach stomatologicznych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Co po studiach?

Po ukończeniu studiów stomatologicznych, na wniosek przyszłego dentysty Okręgowa Izba Lekarska wydaje specjalne ograniczone prawo do wykonywania zawodu. Prawo to jest niezbędne do odbycia rocznego stażu podyplomowego zakończonego lekarsko-dentystycznym Egzaminem Państwowym. Pozytywne zaliczenie egzaminu jest oczywiście przepustką do wykonywania zawodu. Pamiętać należy również o tym, że zawód dentysty w dzisiejszych czasach jest niesłychanie rozgałęziony, dlatego też można wybrać jedną z 9 specjalizacji. Największą popularnością cieszy się obecnie chirur­gia stomatologiczna, ortodon­cja i stom­a­tolo­gia dziecięca (tzw. pedodoncja). Przyszli dentyści mogą wybrać również takie specjalizacje jak np.: pro­te­tyka stomatologiczna, peri­odon­tolo­gia, chirur­gia szczękowo-twarzowa, epi­demi­olo­gia czy stom­a­tolo­gia zachowaw­cza z endodon­cją – zauważa stomatolog Opole jest miastem, w którym jest dużo wyspecjalizowanych dentystów po studiach i z długoletnią praktyką.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarek Katalog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »