Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak można zostać stomatologiem?

Jak można zostać stomatologiem?
Zobacz więcej zdjęć »
W dzisiejszych czasach dentyści mogą liczyć na bardzo duże zarobki, dlatego też wielu młodych ludzi często zadaje sobie pytanie – jak zostać stomatologiem i czy to się opłaca? W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Jak zostać stomatologiem?

Aby zostać profesjonalnym dentystą należy oczywiście ukończyć 5-letnie studia stomatologiczne, na których poruszane są takie zagadnienia, jak np.: chemia, anatomia, protetyka, fizjologia narządu żucia, ortodoncja, czy materiałoznawstwo stomatologiczne. Pamiętać należy również i o tym, że w ramach studiów odbywają się także obligatoryjne praktyki w szpitalach lub gabinetach stomatologicznych.

Co po studiach?

Po ukończeniu studiów stomatologicznych, na wniosek przyszłego dentysty Okręgowa Izba Lekarska wydaje specjalne ograniczone prawo do wykonywania zawodu. Prawo to jest niezbędne do odbycia rocznego stażu podyplomowego zakończonego lekarsko-dentystycznym Egzaminem Państwowym. Pozytywne zaliczenie egzaminu jest oczywiście przepustką do wykonywania zawodu. Pamiętać należy również o tym, że zawód dentysty w dzisiejszych czasach jest niesłychanie rozgałęziony, dlatego też można wybrać jedną z 9 specjalizacji. Największą popularnością cieszy się obecnie chirur­gia stomatologiczna, ortodon­cja i stom­a­tolo­gia dziecięca (tzw. pedodoncja). Przyszli dentyści mogą wybrać również takie specjalizacje jak np.: pro­te­tyka stomatologiczna, peri­odon­tolo­gia, chirur­gia szczękowo-twarzowa, epi­demi­olo­gia czy stom­a­tolo­gia zachowaw­cza z endodon­cją – zauważa stomatolog Opole jest miastem, w którym jest dużo wyspecjalizowanych dentystów po studiach i z długoletnią praktyką.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarek Katalog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »