Dom » Budownictwo

Jak ocieplić poddasza deskowane?

Jak ocieplić poddasza deskowane?
Zobacz więcej zdjęć »
W zależności od pokrycia dachu, ocieplenie poddasza ma bardzo duże i ważne znaczenie. Ocieplenie poddasza deskowanego według ściśle określonych zasad, jest równie ważne jak izolacja ścian i podłóg.

W jaki sposób umożliwić wymianę powietrza między dachem a poddaszem?

By nie narażać się na wymianę ocieplenia już po kilku latach od położenia go, należy tą pracę powierzyć odpowiednim fachowcom. Specjaliści zajmujący się zakładaniem izolacji cieplnej są najlepiej zorientowani, jaki rodzaj termoizolacji zastosować przy konkretnym pokryciu dachowym. By w pełni wykorzystać zalety poddasza, należy je przygotować w sposób optymalny, stosując dobrej jakości materiały izolacyjne, a szczególnie nie można dopuścić do rozwoju grzybów i pleśni z powodu braku prawidłowej paroizolacji.

Rodzaje izolacji termicznych

Do wyboru jest kilka różnych materiałów ocieplających. Mogą to być:

– styropian,

– wełna mineralna (najpopularniejszy izolator),

– celuloza – w postaci granulek,

– pianka poliuretanowa.

Każdy z nich jest sposobem już wypróbowanym i każdy posiada swoje zalety oraz wady. Na szczęście wady da się zminimalizować, a zalety zawsze będą bardziej dostrzegane, ale stosując nowoczesne metody termoizolacji mamy pewność, że osiągniemy maksymalne docieplenie, ponieważ są one dokładniejsze w wypełnieniu całej ocieplanej przestrzeni informują eksperci.

Zobacz realizacje z ociepleń grupy EkoDom w województwie pomorskim (https://ocieplenia-wejherowo.pl/ocieplenia/pomorskie/).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarek Katalog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »