Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Jak nauczyć dziecko chodzić?

Jak nauczyć dziecko chodzić?
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwszy samodzielnie wykonany przez dziecko krok, to chwila na którą czekają wszyscy rodzice.

Zazwyczaj dzieci zaczynają chodzić po ukończeniu pierwszego roku życia, choć niektóre maluchy na nóżki stają o wiele później. W jaki sposób uczyć dziecko chodzić, aby cały proces przebiegał w sposób prawidłowy?

Raczkowanie - pierwsza oznaka rozwoju motorycznego dziecka

Zanim maluch zacznie chodzić, to najpierw próbuje przemieszczać się na inne sposoby - czołga się lub raczkuje. Już w tym okresie warto mobilizować malucha do jak największego ruchu. Najlepszym pomysłem na zachęcenie dziecka do przemieszczania się jest umieszczanie ulubionych zabawek poza jego bezpośrednim zasięgiem. W ten sposób dziecko będzie ćwiczyło nie tylko motorykę ciała ale również i koordynację ruchową.

Gadżety pomocne w nauce chodzenia

Coraz popularniejsze wśród młodych rodziców są szelki dla dzieci. Nie krępują one ruchów malucha, a przy tym pozwalają dorosłym na pełną asekurację przy pierwszych krokach dziecka. Kolorowe szelki dla dzieci można kupić w sklepach internetowych z dziecięcym asortymentem.

Jednym z najpopularniejszych przyrządów do nauki chodzenia są chodziki dla niemowląt. Pomagają one wypracować u dziecka prawidłową postawę ciała przy chodzeniu. Kolorowe chodziki usprawniają motorykę dziecka a także przyspieszają proces nauki. Wiele z chodzików ma dodatkowe funkcje - na przykład imitują dźwięki wydawane przez zwierzęta, dzięki czemu dzieci chętnie się w nich poruszają. Ważną kwestią przy wyborze produktu jest dopasowanie jego rozmiaru do wzrostu dziecka, tak aby zapewnić mu jak największy komfort poruszania się w chodziku.

Ciekawym rozwiązaniem pomocnym w nauce chodzenia są również tak zwane pchacze. Są to produkty, na których dziecko może się oprzeć - zapewniają stabilną pozycję i chronią przed upadkami. Pchacze są nowością na rynku i wielu rodziców nie jest przekonanych do takiego rozwiązania. Alternatywą dla pchaczy są jeździki, które pomagają w rozwoju mięśni nóżek u maluchów. Spośród wymienionych produktów pomocnych w nauce chodzenia od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się chodziki.

Źródło: Sklep z artykułami dla niemowląt Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sklep z artykułami dla niemowląt
http://www.bebeli.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »