Dom » Wnętrza
Jak podawać potrawy wigilijne?
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Oczywiście same potrawy wigilijne to nie wszystko, istotne jest także, aby zostały podane w sposób tradycyjny, ale efektowny, dzięki czemu ten ważny czas spędzony z bliskimi będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.
Jak podawać potrawy wigilijne?
24 grudnia we wszystkich polskich domach króluje barszcz czerwony z uszkami. Oczywiście w przypadku tego tradycyjnego dania trzeba dołożyć wszelkich starań, by zostało podane w sposób efektowny.
Przydatna z pewnością okaże się waza do zupy, w której barszcz zostanie przyniesiony na wigilijny stół. Do czego najlepiej nalać tę tradycyjną zupę? W tym przypadku nie sprawdzą się przydatne podczas podawania czystych zup bulionówki - jeśli barszcz jest podawany z uszkami zdecydowanie lepszym pomysłem jest wykorzystanie głębokich talerzy.
Polecamy: oryginalne i stylowe wazy obiadowe
Ważną częścią wigilijnej wieczerzy jest również ryba - część osób jest wierna tradycji i decyduje się na podanie karpia, inni preferują pozostałe ryby.
Niezależnie od tego czy na stole pojawi się karp czy pstrąg należy wiedzieć jak go podać. Niektórzy do ryby podają gościom dwa widelce - to zły pomysł, w przypadku tej potrawy powinno podawać się klasyczny widelec oraz specjalny nóż do ryby, który jest tępy, bowiem jego zadaniem nie jest krojenie dania, lecz oddzielanie ryby od ości.
Przygotowując wieczerzę wigilijną warto zwracać uwagę na szczegół. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w zastawę wysokiej jakości, która będzie pięknie wyglądać na stole i posłuży rodzinie przez długie lata. Warto zadbać także o drobniejsze elementy mające wpływ na wygląd wigilijnego stołu - serwetki, iglaste gałązki czy świeczki będą pięknie prezentować się na stole.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
JoannaS
|

Wielkie otwarcie w G City Wars Sawa Junior!
Piotr Horbal obejmuje funkcję Chief Sales Officer w Sklepy Komfort
Flagowe możliwości w nowej, niższej cenie. Dreame X60 Ultra w ofercie promocyjnej.
Spada apetyt MŚP na AI. Dwa razy mniej firm planuje zwiększać inwestycje niż w ubiegłym roku
FORT 100 - smukły pancerny smartfon dla aktywnych
Komentarze (0)