Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Jak powstają perfumy?

Jak powstają perfumy?
Zobacz więcej zdjęć »
Pewnie każdy wielbiciel perfum zastanawiał się kiedyś lub czytał w jaki sposób powstają jego ulubione perfumy. Każda osoba, która ma jeden ulubiony zapach zna zwykle jego skład lub przynajmniej podstawowe składniki.

Każdy zapach składa się z trzech esencji zapachowych, nuty głowy, serca i bazy. Każda składa się z kilku lub kilkunastu składników. Perfumy jednak mogą składać się nawet z kilkuset składników i elementów pochodzenia roślinnego, jak olejki eteryczne, zwierzęcego na przykład piżmo lub syntetycznego jak np. olejek waniliowy. W ostatnich czasach większość perfum buduje się z olejków syntetycznych ponieważ są tańsze, ale równie piękne i równie dobrze oddają zapachy jak te pochodzenia naturalnego. Dodatkowo zawsze musi być jakiś wzmacniacz zapachu oraz przede wszystkim rozpuszczalnik, zwykle alkohol – etanol.
 
Każda firma produkująca perfumy zatrudnia ludzi którzy zajmują się nie tylko techniczną stroną przedsięwzięcia, czyli destylacją, mieszaniem i innymi podobnymi czynnościami. Jednak najważniejszą osobą w procesie tworzenia perfum jest osobą, którą nazywa się „Nos”. Jest to szara eminencja firm zajmujących się produkcją perfum. Ich nazwiska zwykle nie są nikomu znane, nie są podawane do publicznej wiadomości. Perfumy są sprzedawane pod szyldem wielkich firm a nie pod konkretnymi nazwiskami. Chociaż bez tych osób nigdy żaden zapach by nie powstał. To oni mają świetny zmysł zapachu. Znają ogromną ilość nut zapachowych wiedzą jak je łączyć oraz są na tyle wyczuleni, że potrafią przewidzieć jak będą się komponować po zakończeniu całego procesu.
 
Nazwa perfumy odnosi się zwykle do kilku produktów. Potocznie nazywa się tak każdą substancję, która nadaje skórze zapach. Jednak pod tą kategorią mieszczą się różne produkty, różniące się zawartością olejków zapachowych. Im mniej tego składnika tym mieszanina mniej intensywnie pachnie, ma mniej intensywny kolor oraz zapach krócej utrzymuje się na skórze. Dzielimy je na ekstrakt perfum który zawiera nawet sześćdziesiąt procent substancji zapachowej. Perfumy klasyczne mające do czterdzieści cztery procent. Następnie mamy wody perfumowane, toaletowe oraz kolońskie. Każda kolejna zawiera coraz mniej substancji zapachowej. Najsłabszą mieszaniną jest woda odświeżająca zawierająca zaledwie trzy procent zapachu. Każda kolejna substancja jest coraz tańsza ze względu właśnie na swój skład. Najpowszechniejsze w sprzedaży oraz najczęściej nazywane perfumami są perfumy właściwe oraz wody perfumowane i toaletowe.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »