Dom » Wnętrza

Jak prać ręczniki?

Aby ręczniki spełniały swoje funkcje prawidłowo przez długi czas, ważna jest, aby odpowiednio o nie dbać. Wydaje się oczywiste, że aby ręczniki służyły jak najdłużej, trzeba je często prać i dobrze wysuszyć. Jednak warto wiedzieć, jak prawidłowo prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste.

Jak często prać ręczniki?

Ręczniki zawsze trzeba wyprać przed pierwszym użyciem, ponieważ zwiększa to ich chłonność, poza tym ręczniki leżące na półce sklepowej, po prostu się kurzą. Ręczniki powinny być prane po 3 do 5 użyć, ponieważ wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi bakterii, pleśni i grzybów. Dlatego oprócz prania ważne jest dokładne wysuszenie ręcznika po każdym użyciu. Zaleca się prać ręczniki dla dzieci także po kilku użyciach. Ręczniki nie powinny być prane z innymi rzeczami, ponieważ mogą stracić swoją puszystość. Najlepiej prać ręczniki kolorowe osobno od białych i innych jasnych kolorów.

W czym prać ręczniki?

Niewskazane jest pranie ręczników w proszku do prania, ponieważ trudniej się wypłukuje, a pozostałości proszku na ręcznikach powoduje, że są one szorstkie i twarde. Do prania ręczników najlepsze będą płyny lub żele do prania, uważając, aby nie przesadzić z ich ilością. Zamiast płynu do płukania, co kilka prań można wlać do płukania szklankę octu. Spowoduje to, że ręczniki będą miękkie i puszyste. Piorąc ręczniki dla dzieci, warto sięgnąć po płyn do prania hipoalergiczny, który jest przetestowany i bezpieczny dla skóry dziecka.

Czego unikać podczas prania ręczników?

Nie zaleca się używania płynów do płukania, ponieważ na ręczniku tworzy się powłoka, która nie przepuszcza wody do wnętrza włókien ręcznika. W konsekwencji ręcznik chłonie mniej wody i trudniej jest go doprać. Często zdarza się, że ręcznik niemiło pachnie, nawet zaraz po praniu, lub po pierwszym użyciu. Ten problem dotyczy ręczników wypłukanych w płynie do płukania.

Ręczników nie wolno prasować, ponieważ pętelki, które tworzą ręcznik, zgniatają się pod wpływem wysokiej temperatury, a to powoduje gorsze wchłanianie wilgoci. Wyjątek stanowią ręczniki dla dzieci, które powinny być prasowane. Można je prasować w niskiej temperaturze oraz używając wilgotnej ściereczki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »