Rozrywka i wypoczynek » Sport

Jak przebiegają prace na PGE Arenie w Gdańsku?

Jak przebiegają prace na PGE Arenie w Gdańsku?
Zobacz więcej zdjęć »
Po Stadionie Miejskim w Poznaniu, kolejną areną EURO 2012, która zostanie oddana do użytku będzie PGE Arena w Gdańsku. Z początkiem marca rozpoczyna się instalacja ogrodzenia, dostarczanego przez firmę LEGI Polska.

Z kontroli UEFA, która miała miejsce pod koniec grudnia wynika, że największym atutem areny jest doskonała logistyka wewnątrz stadionu. Ma ona znacząco ułatwić obsługę gości biznesowych i VIPów podczas imprez sportowych. Eksperci pochwalili także projekt przestrzeni wewnątrz stadionu oraz ciągi komunikacyjne i parkingi.


Na stadionie pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. W ostatnim tygodniu lutego rozpoczyna się jedna z najważniejszych dla bezpieczeństwa kibiców akcji – ogradzanie stadionu. Podobnie jak na Stadionie Miejskim w Poznaniu, w inwestycji zostaną wykorzystane ogrodzenia LEGI.

- Łączna długość ogrodzenia, które zostanie zainstalowane na PGE Arena Gdańsk to ponad 1,5 kilometra – mówi Tomasz Fidura z LEGI Polska – Dodatkowo zamontowanych zostanie około 25 bram z rozbudowanym systemem bezpieczeństwa, z czego dwie będą miały długość aż 14 metrów – dodaje.


Jest już prawie przesądzone, że otwarcie stadionu odbędzie się 9 czerwca. Na ten dzień zaplanowano sparing reprezentacji Polski z Francją. Kto będzie gwiazdą oficjalnego otwarcia, jeszcze nie wiadomo. Organizatorzy utrzymują jedynie, że woleliby zaprosić kilku wykonawców, zamiast jednego. Kibice natomiast liczą na przebicie imprezy w Poznaniu, której głównym punktem był koncert Stinga. Z kolei w swoim pierwszym meczu na nowym stadionie, miejscowa Lechia zagra towarzyski mecz z Juventusem Turyn. Prawdopodobny termin to końcówka lipca. Gdańska drużyna wymieniana jest przed rundą wiosenną ekstraklasy polskiej jako potencjalny czarny koń, czyli ktoś, kto może pokrzyżować szyki faworytom. Może się okazać, że już jesienią stadion w nadmorskiej dzielnicy Letnica będzie świadkiem zmagań w europejskich pucharach. W końcu Stadion Miejski w Poznaniu przyniósł Lechowi szczęście.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Juicy Marketing

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »