Motoryzacja » Moto Serwis
Jak rozpoznać dobry warsztat samochodowy
Usterki czasami wynikają z naszych zaniedbań, nieszczęśliwych wypadków, a czasem są wynikiem naturalnego zużycia poszczególnych części.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przed skorzystaniem z usług wybranego warsztatu warto wcześniej sprawdzić, czy pracują w nim kompetentni fachowcy i czy wyposażenie warsztatu jest wystarczające do naprawy naszego samochodu. Jak rozpoznać dobry zakład, który porządnie zadba o nasz pojazd? Jest kilka wskazówek, które o tym powiedzą.
Wiedza mechanika
Mechanik w pierwszej kolejności powinien dopytać o historię auta i samej awarii, np. o okoliczności podczas których nastąpiła usterka, czy były wcześniej jakieś oznaki (stukanie, skrzypienie itp.), a także o ostatni przegląd, poprzednie awarie. Następnie musi ustalić model auta i wersję nadwozia. Bez tej wiedzy serwisant nie będzie w stanie dokupić odpowiednich części, co jest przecież kluczowe dla naprawy.
Termin naprawy
Dobry fachowiec wie dokładnie ile mu zajmie naprawa konkretnej usterki. Z braku wiedzy serwisanci często zasłaniają się ograniczoną dostępnością części zamiennych lub ogólnym "stopniem skomplikowania" naprawy. Tymczasem doświadczenie powinno podpowiedzieć mechanikowi ile będzie musiał poświęcić czasu na naprawę, uwzględniając oczywiście auta, które wcześniej zostały przyjęte na zakład.
Wyposażenie i porządek
Wyposażenie warsztatu musi umożliwiać poprawne przeprowadzenie diagnostyki, a następnie naprawy auta. Dobry punkt dysponuje markowym sprzętem Magneti Marelli, zarówno tym przeznaczonym do diagnostyki, jak i dalszych kroków. Dlaczego sprzęt jest tak ważny? Nie tylko wiedza mechanika wpływa na efekt końcowy - równie ważna jest jakość sprzętu, dlatego profesjonaliści wybierają niezawodne urządzenia Magneti Marelli.
Druga wskazówka, która mówi o dobrej organizacji pracy to panujący w warsztacie porządek. Oczywiście nie możemy wymagać chirurgicznej czystości - w końcu jest to miejsce, w którym zanieczyszczenia i chemikalia są chlebem powszednim. Porządek to odpowiednie rozłożenie wszystkich narzędzi i należyte przechowywanie wszystkich elementów, począwszy od zwykłych śrubek i nakrętek, na elektronarzędziach kończąc. To będzie dla nas sygnał, że mechanik z równą uwagą będzie odnosił się również do naszego pojazdu, dbając o jego czystość i odpowiednie podejście do naprawy.
Nadesłał:
brenna
|
Komentarze (0)