Technologie » Internet

Jak sobie radzisz z cyfrową rozrywką Twoich dzieci?

Jakby wychowanie dziecka nie stanowiło wystarczającego wyzwania, technologia przyniosła rodzinom nowe sytuacje. Jak i jak długo dzieci mogą cieszyć się technologią bez szkody? Każdy rodzic chce zrobić wszystko, co w jego mocy, a ustawienie czasu na ekranie w większości rodzin wymaga negocjacji.

Co zrobić, jeśli istnieje inny sposób ustawienia czasu ekranu?

„Stawanie się nierozpoznawalnym jest najważniejszą umiejętnością XXI wieku - i jest to umiejętność, której wielu rodziców nie uczy swoich dzieci”, pisze Nir Eyal, ekspert psychologii z Stanford na cnbc.com . „Po latach studiowania skrzyżowania psychologii, technologii i tego, w jaki sposób się z nią angażujemy, jednym z największych błędów, jakie popełniają rodzice, jest to, że nie dają dzieciom autonomii w kontrolowaniu własnego czasu.”

Ekspert uważa, że rodzice powinni mieć pewność, że ich dzieci mogą zarządzać czasem na ekranie i dać im swobodę. Podaje przykład swojej córki, która w wieku 5 lat dowiedziała się, że „spędzanie zbyt dużo czasu z aplikacjami i filmami oznaczało mniej czasu na zabawę ze znajomymi w parku, pływanie w basenie społeczności lub bycie z mamą i tatą”. Krok po kroku nauczyła się znajdować równowagę między trybem online i offline, ustalając własny limit 45 minut czasu na ekranie dziennie. Stworzenie własnych zasad pomogło jej szanować je jednocześnie.

Wzmocnienie pozycji dzieci i nałożenie na nich odpowiedzialności za ustalenie własnego czasu

Jeśli chcesz tego spróbować, oto kilka kroków wspomnianych przez eksperta, aby usprawnić proces.

          Powiedz dzieciom, że zbyt dużo czasu online oznacza mniej czasu na ich ulubione zajęcia offline

          Pomóż dzieciom zrozumieć, że ich ulubione gry, sieci społecznościowe i aplikacje są zaprojektowane tak, aby je zaczepić i przejąć ich uwagę i czas

          Daj im autonomię w kontrolowaniu własnego czasu na ekranie i pozwól im wybrać narzędzia do śledzenia go.

Timer kuchenny czy osobisty asystent lepiej śledzi czas niż rodzic. Wyjaśnieniem psychologicznym jest to, że dziecko czuje się odpowiedzialne, ponieważ samo o tym zdecydowało, ale także dlatego, że lepiej jest usłyszeć, że czas minął z urządzenia.

Doskonałym przykładem tego, jak dzieci mogą wykorzystywać technologię do radzenia sobie z technologią, jest funkcja kontroli rodzicielskiej Bitdefender w kilku naszych rozwiązaniach bezpieczeństwa - Bitdefender Internet Security, Bitdefender Total Security , Bitdefender Family Pack i Bitdefender BOX . Możesz upoważnić i nauczyć dzieci, jak używać go samodzielnie, jako timera, ale także jako narzędzia do ochrony przed cyberprzestępcami i drapieżnikami.

Kontrolę rodzicielską Bitdefender można zsynchronizować z osobistymi asystentami, dzięki czemu dzieci mogą zapytać ich, ile czasu spędzili na urządzeniach, i wykonać obliczenia, aby zobaczyć, co im pozostało, jeśli nie korzystają z nich jednocześnie. Kontrola rodzicielska Bitdefender została stworzona, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo na wielu poziomach, a ty możesz zaangażować je w korzystanie z niej, aby pomóc im stać się bardziej świadomymi i kontrolować cyfrowe życie.

 

Źródło: BitdefenderRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »