Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak sportowcy dbają o stawy?

Jak sportowcy dbają o stawy?
Zobacz więcej zdjęć »
Sport to zdrowie, ale zbyt intensywne treningi obciążają stawy i niekiedy potrafią przysporzyć sporych kłopotów. Jak połączyć efektywny trening z dbałością o zdrowie? Może warto przyjrzeć się metodom znanych sportowców jak na przykład Yao Minga – najwyższego koszykarza świata.

Głównym składnikiem mięśni ścięgien i tkanki chrzęstnej są włókna kolagenowe, które amortyzują wstrząsy i odpowiadają za giętkość. Niestety po 25 roku życia produkcja kolagenu się zmniejsza i zaczynają pojawiać się problemy.

Niedobór tej substancji podporowej powoduje między innymi osłabienie mięśni. Intensywny trening obciąża organizm, co szczególnie uwidacznia się u sportowców, którzy często mają kłopoty ze sprawnością ruchową już ok. 30 roku życia. Rozpoczynając ćwiczenia należy pamiętać o dwóch rzeczach:

Profilaktyka zdrowotna – jak to robią sportowcy

Środki wspomagające stawy są ważne przy intensywnym treningu. Poza znanymi substancjami jak glukozamina, warto zainteresować się preparatami zawierającymi kolagen rybi. Zakwasy wynikają z rozrywania się włókien kolagenowych w mięśniach w czasie wysiłku. Białko kolagenowe regeneruje układ ruchu, wzmacnia ścięgna i mięśnie oraz stawy. To właśnie ten składnik kości odpowiada za amortyzację wstrząsów.

Zadaniem preparatu z kolagenem w tabletkach  jest odbudowa komórek tkankowych od wewnątrz. „Właściwie dobrane suplementy wspomagają trening i zapobiegają jego negatywnym skutkom” – twierdzi Agnieszka Owczarek. „Przy wyborze preparatu należy zwrócić uwagę na jego skład. Nie wszyscy wiedzą, że kolagen osiąga najlepsze efekty w połączeniu z takimi składnikami jak witamina C i E.”

Zdrowy rozsądek w ćwiczeniach

Nawet najbardziej intensywny trening wymaga zachowania zdrowego umiaru i dostosowania ćwiczeń do swoich możliwości. Tak zwane przetrenowanie organizmu może przynieść wiele negatywnych konsekwencji. Wycieńczone mięśnie prowadzą do osłabienia organizmu, braku snu, braku apetytu oraz zakwasów. Przetrenowanie także negatywnie oddziałuje na naszą psychikę, co objawia się apatią i rozdrażnieniem.

Groźniejsze od przetrenowania jest przeciążenie mięśniowe, które wywołuje uszkodzenie bezpośrednie tkanki mięśniowej i charakteryzuje się ostrym bólem. Metodą na uniknięcie negatywnych skutków treningu jest profesjonalna opieka. Konsultacja z trenerem pozwoli na stopniowanie wysiłku i odpowiednie dopasowanie ćwiczeń. Jednym z często pomijanych etapów treningu jest regeneracja. Organizm wykończony wysiłkiem fizycznym potrzebuje odpoczynku, aby przywrócić normalną częstotliwość pracy serca oraz zregenerować mięśnie.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w sporcie nie zapominaj o swoim zdrowiu. Pamiętaj o dopasowaniu treningu do swoich możliwości oraz regeneracji mięśni, wspartej na przykład kolagenem. 

O Firmie Noble Health Sp. z o.o.

Firma Noble Health Sp. z o.o. jest w Polsce wyłącznym i autoryzowanym dystrybutorem firmy By-Health, której produkty służące ochronie zdrowia i urody biją rekordy popularności w Europie i USA. Wiodącymi produktami w portfolio firmy Noble Health są suplementy diety: Collagen By-Health i Colostrum By-Health. Collagen By-Health, coraz powszechniej stosowany w formie tabletek, skuteczniej niż zawarty w kosmetykach odbudowuje strukturę białek w skórze. Colostrum By-Health  zawiera największą, poza naturalnym mlekiem matki, ilość czynników odpornościowych i odżywczych. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.noblehealth.pl, gdzie znajdą Państwo szczegółowe dane dotyczące produktów.

O Firmie By-Health

Firma By-Health powstała w 1995 roku. Jest producentem prozdrowotnych preparatów takich jak suplementy diety, produkty do pielęgnacji skóry i naturalne wyciągi roślinne. Wszystkie produkty z oferty By-Health zostały opracowane w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać dostępne naturalne składniki z całego świata. Firma By-Health podążając za ideą „Be Happy, Be Healthy” stała się potentatem na rynku azjatyckim oraz zdobyła rynki zagraniczne w USA, Francji, Austrii, Węgrzech, Ukrainie oraz Polsce. Jedynym autoryzowanym dostawcą produktów By-Health w Polsce jest firma Noble Health. Więcej informacji na stronie: http://www.by-health.com.cn/cn/?catid=88

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »