Dom » Wnętrza

Jak sprawić by łazienka wydawała się bardziej przytulna?

Wprowadzając się do kolejnego mieszkania, nie zawsze masz wpływ na to, jak wygląda jego wnętrze. Często kuchnie lub łazienki nastawione są bardziej na użyteczność niż na przytulność. Warto wówczas korzystać z małych dodatków jak dywaniki łazienkowe, które są zarówno praktyczne i przytulne.

Przytulne i praktyczne dywaniki łazienkowe


Kładąc w łazience dywaniki, możesz być pewien, że nie tylko świetnie pożytkujesz przestrzeń, ale również ją ozdabiasz. Łazienka, zwłaszcza mała, jest trudnym miejscem do dekorowania. Sprzęty sanitarne umieszczone wewnątrz są zazwyczaj dość surowe, a warunki wilgoci i wysokiej temperatury, sprawiają, że rzadko która dekoracja zniesie tam dłużej niż kilka dni.


Dywaniki łazienkowe są pewnym wyjątkiem od szybko niszczejących dekoracji. Specjalnie przystosowane do śliskiej podłogi i stałego dopływu wody, są odporne na trudne warunki. Jeśli dobierzesz je odpowiednio w kolorowe wzory lub inne nadruki, to możesz zachować pewien styl wnętrzarski w łazience. Zróżnicowanie dywaników dotyczy koloru, puszystości, materiału, kroju i w końcu ilości. Można bowiem w łazience położyć jeden dywanik, ale można również zadbać o kompleksowe wyposażenie składające się z kilku dywaników o różnym przeznaczeniu.

 

Dlaczego warto używać dywaników łazienkowych?

 

Choć dywaniki dla jednych wydają się zbytecznym wydatkiem, to w rzeczywistości są bardzo funkcjonalne. Jedną z największych zalet, jakie posiadają dywaniki łazienkowe, jest ich antypoślizgowa podstawa. Choć wiele osób to bagatelizuje, to nie jeden wypadek miał miejsce w łazience, a głównym sprawcą była śliska podłoga. Stawiając dywanik pod prysznicem lub wanną, zapewniasz stopom stałą podporę i stabilność, zapobiegając w ten sposób poślizgnięciom.

Inną istotną zaletą dywanika łazienkowego jest jego miękkość. To właśnie dzięki przyjemnej i puszystej strukturze, dywaniki świetnie sprawdzają się jako przedłużenie bardzo przyjemnej kąpieli. Stopy rozgrzane po gorącej wodzie, o wiele chętniej spoczywają na miękkim dywaniku niż na zimnych, mokrych płytkach. Dywanik pozwala osuszyć ciało ręcznikiem w wygodnej pozycji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »