Firma » Biznes

Jak sprytnie zwiększyć parametry cieplne okna?

Jak sprytnie zwiększyć parametry cieplne okna?
Zobacz więcej zdjęć »
Gdy jesień pokazuje swe mniej przyjemne oblicze – jest szaro, buro, ponuro i zimno… Liście żółkną i spadają z drzew, dzikie ptaki odlatują do ciepłych krajów, niektóre zwierzęta zapadają w zimowy sen, a ludzie?

Jak latem pomieszczenia w domu bez zainstalowanych osłon zewnętrznych mają tendencję do błyskawicznego nagrzewania, tak zimą odwrotnie – do ochładzania. Zwiększa to koszty związane z eksploatacją budynku ponoszone na system klimatyzacji bądź grzewczy. Właściwa termoizolacja leży zatem w naszym interesie. Komfort i spokój, bo w naszym M panuje orzeźwiający chłód, gdy na dworze żar czy przyjemne ciepło podczas niesprzyjającej aury pogodowej oraz pełen portfel mogą iść w parze – wystarczy ubezpieczyć dom w markizy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Gdy z energią uciekają oszczędności

Jak oswoić się z jesienią – przetrwać pluchę, deszcz i dominującą w przyrodzie szarość? Gorące kakao nie wystarczy, jeśli w domu zionie chłodem. Odkręcić zawory kaloryferów na full? A pieniądze po cichutku uciekają z portfela. Rachunki za energię mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Są jednak alternatywne sposoby na poprawę termoizolacyjności budynku podczas zimnych pór roku, które wpłyną pozytywnie na obniżenie kosztów ogrzewania. Najwięcej ciepła ucieka przez nieszczelną stolarkę otworową (straty na poziomie nawet 25%), na której obwodach tworzą się mostki termiczne. Tworzą się wówczas przewiewy. Możemy i powinniśmy oczywiście docieplić ściany budynku, ale nic nie przyniesie takich oszczędności jak zakup energooszczędnych okien wyposażonych dodatkowo w innowacyjne osłony zewnętrzne. Należą do takich niewątpliwie markizy, odporne na trudne warunki atmosferyczne, które mają wiele praktycznych zastosowań niezależnie od pory roku.

Dom zabezpieczony na zimę

Wraz z nadejściem jesieni zaczynamy zwracać większą uwagę na utrzymanie ciepła w domu. Jak to zrobić i nie nadwyrężyć domowego budżetu? Skuteczne, chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy, okazują się osłony zewnętrzne. Latem chronią nas przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, a zimą przed niekontrolowanymi stratami ciepła. – Markizy pozwalają na znaczne oszczędności energii. Dzięki nim przeznaczymy mniej funduszy na ogrzewanie budynku w sezonie grzewczym. Są wielofunkcyjne, łącząc w sobie wydawałoby się dwie pozornie sprzeczne funkcje, dzięki czemu są użyteczne przez cały rok – tłumaczy Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu firmy FAKRO, producenta okien dachowych i akcesoriów do okien. Słońce w okresie jesienno-zimowym jest na wagę złota. Temperatura powietrza w dzień jest zazwyczaj znacznie wyższa niż w nocy – nawet o 10 stopni Celsjusza, dlatego warto zasuwać markizy, właśnie gdy zbliża się wieczór. – Wówczas pomiędzy oknem i opuszczoną markizą utworzy się szczelina, która będzie doskonałą, naturalną izolacją cieplną, stanowiącą barierę dla niesprzyjających warunków atmosferycznych na zewnątrz – dodaje. Markizy to produkt nowej generacji, wykonany z wytrzymałej syntetycznej siatki, której nie straszny porywisty wiatr, rzęsisty deszcz czy śnieg. Produkt jest dostępny w trzech wersjach sterowania: automatycznym, sterowanym pilotem oraz ręcznym.

Innowacyjne osłony zewnętrzne – markizy są zatem inwestycją na lata. Będą nam służyć doskonale nie tylko latem, lecz sprawdzą się także podczas chłodniejszych pór roku. Zastosowanie markiz pozwala bowiem na poprawę parametrów termicznych okna. Dzięki nim ograniczymy ucieczkę ciepła z budynku, co pomoże zmniejszyć koszty ogrzewania. To nowoczesne, proste w obsłudze i energooszczędne rozwiązanie.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedPen

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »