Dom » Ogrody

Jak urozmaicić swój ogród?

Jak urozmaicić swój ogród?
Zobacz więcej zdjęć »
Mamy środek upalnego lata, żar leje się z nieba, a Wy jeszcze nie zagospodarowaliście swojego ogródka? Jak sprawić, by został on centrum wypoczynku i relaksu? Oto kilka porad, które pomogą Wam w utworzeniu własnego raju tuż przed domem.

Roślinność w naszym ogrodzie.
Najważniejszy jest odpowiedni dobór zieleni. Dla ludzi pracujących, którzy najchętniej wypoczywają w swoim ogrodzie, bardzo istotne jest to, by nie tworzyć wymagającego ogrodu warzywnego- gdyż zwyczajnie będzie on niezadbany. Najlepszym rozwiązaniem będzie zasianie dużej ilości trawy, którą wystarczy jedynie skosić i raz w roku nawozić. Wtedy możemy spokojnie rozstawić stół i krzesła i rozkoszować się piękną pogodą. Dla bardziej wymagających, polecane jest stworzenie oczka wodnego otoczonego bujną roślinnością wodną i skałami ozdobnymi. Taki wystrój, zdecydowanie upiększy ogród i sprawi, że stanie się on niepowtarzalny. Tutaj warto zainwestować w zakup lilii wodnych, niskich krzewów iglastych oraz w piękne karpie japońskie, których hodowla jest bardzo łatwa.
Meble do naszego ogródka.
Gdy dokonamy już wyboru, należy zastanowić się nad wystrojem, który będzie pomagał nam w odpoczynku. Warto zainwestować w meble ogrodowe - krzesła(jak te na tej stronie) oraz stół, których wybór w sklepach specjalistycznych, powinien zdecydowanie uprościć sprawę. Warto również rozważyć budowę altanki, która nie tylko jest atrakcyjnym dodatkiem do ogrodu, ale również ochroni nas przed letnim deszczem. W tym sezonie bardzo pożądane są krzesła i stoły wykonane z drewna. Jednocześnie odchodzi moda na posiadanie mebli plastikowych, które mimo swoich dodatkowych funkcji, nie dodają uroku ogrodom, a jedynie je oszpecają. Warto również pamiętać, że drewno pozostaje na długie lata, jest łatwe w konserwacji oraz bardzo trwałe. Plastikowe krzesło posłuży nam jedynie kilka sezonów, po których będzie wyglądało brzydko i nieatrakcyjnie.
Dodatki ogrodowe.
Należy również pamiętać o odpowiednich dodatkach w naszym małym raju. Co prawda, nie warto inwestować w okropne gipsowe grzybki czy aniołki, bo jest to tandetne podejście do tematu. Ponadto takie rzeźby wytrzymują bardzo krótko, a później jedynie oszpecają ogród. Aczkolwiek nie oznacza to, że na naszym ogrodzie ma być jedynie stół i kilka krzeseł. Do oczek wodnych warto zamontować kaskady wodne lub fontanny, oczywiście wszystko w umiarze i zdrowym rozsądku. W ogrodzie, warto także posadzić kilka rodzajów kwiatów, które kolorami będą urozmaicać wygląd. A na większe imprezy w naszym ogródku, przyda się nam grill. Tutaj najmodniejsze są grille wykonane z cegieł lub z kamienia. Metalowy rożen już nie zdobi, a jedynie straszy. Ponadto żelazne grille bardzo szybko rdzewieją i nie są odporne na deszcze. Dlatego zachęcamy do wyboru tego dodatku, z nieco trwalszych materiałów.
Mamy nadzieję, że nasze porady sprawdzą się w Waszym ogrodzie i będziecie mogli wypoczywać w pięknym otoczeniu. Taki relaks doskonale sprawdzi się po pracy, a w eleganckim wystroju, poczujecie się ekskluzywnie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Marcin Meller w Empik Echo Kielce, 25.06.19, g.18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »