Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak wątroba wpływa na nasz wygląd?

Jak wątroba wpływa na nasz wygląd?
Zobacz więcej zdjęć »
Wątroba jest najbardziej złożonym i największym narządem wewnętrznym organizmu. Jest jego "fabryką metaboliczną". Na ogół wiemy, że odpowiada za metabolizm tłuszczów i usuwa z organizmu szkodliwe substancje, ale nie wiemy, że odpowiada też za nasz wygląd.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna dla prawidłowego funkcjonowania skóry jest praca wątroby. To właśnie ona odpowiada za dostarczenie komórkom skóry energii koniecznej do regenerowania się, usuwania toksyn, wytwarzania kolagenu oraz prawidłowego dotlenienia, dzięki czemu komórki mogą bronić się przed starzeniem.

Złe funkcjonowanie wątroby odbija się na działaniu całego organizmu. Odczuwać to możemy w różny sposób (wzdęcia, zaparcia, biegunki), ale naocznie przekonujemy się o tym obserwując zmiany na skórze. Jeśli tylko zaczyna szwankować czynność wątroby to niemal jednocześnie ulegają zaburzeniu funkcje skóry. Dochodzi do powstawania stanów zapalnych, pojawiają się wysypki, wypryski, zaczerwienienia, które powodują dotkliwe swędzenie. Skóra starzeje się szybciej, powstają zmarszczki i ciemne plamy, które także nas postarzają.

Taki stan wątroby i skóry sprzyja występowaniu dotkliwych chorób, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy trądzik. Doświadczeni lekarze pierwszego kontaktu czy gastrolodzy często właśnie po stanie skóry potrafią rozpoznać zaburzenia w pracy wątroby.

Zwykle, gdy mamy problemy ze skórą, w postaci widocznych zmian, to staramy się zwalczać je konwencjonalnie, stosując maści i kremy dostępne bez recepty. Jeżeli to nie pomaga, udajemy się do dermatologa i dostajemy leki, często sterydowe, które dają szybką poprawę. Jednak stosowanie ich przez dłuższy czas wpływa na utratę kolagenu, a także powoduje, że skóra staje się cieńsza i łatwiej powstają zmarszczki. Leki te powodują, że działanie toksyn zawartych w naszym organizmie przestaje być widoczne na powierzchni ciała, za to zaczynają oddziaływać one na głębokie warstwy skóry, a przyszłe problemy zdrowotne zaczną się właśnie tam rozwijać.

W takiej sytuacji logiczne jest, że należy działać kompleksowo. Oprócz bezpośredniego działania na powierzchni należy zająć się także "wewnętrznymi" przyczynami problemów skórnych, a często są one spowodowane właśnie przez złe funkcjonowanie wątroby i układu immunologicznego. Działanie tylko na powierzchnię skóry nie wystarcza, gdyż jest to tylko walka z objawami.

Istotne jest to, że bardzo wiele można zdziałać metodami naturalnymi, stosując właściwą dietę i suplementację. Opis odpowiedniej diety możemy otrzymać po konsultacji z dietetykiem, a pracę wątroby wspomożemy stosując suplement diety Livenorm kapsułki. Preparat ten ma w swoim składzie standaryzowane wyciągi roślinne z ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego i karczocha zwyczajnego, a ich współdziałanie skutecznie wspomaga pracę wątroby. Gdy doprowadzimy do tego, że nasza wątroba zacznie funkcjonować prawidłowo, to wówczas toksyny znajdujące się we krwi będą skutecznie eliminowane, a zatem usunięta zostanie główna przyczyna powstawania stanów zapalnych skóry.

Innym, ważnym powodem powstawania stanów zapalnych skóry mogą być zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego. Należy pamiętać, że układ ten oraz skóra powstają z tych samych komórek macierzystych, zatem czynniki, które powodują zaburzenia w pracy układu nerwowego, takie jak stres, stan emocjonalny, brak snu czy nadużywanie alkoholu również negatywnie wpływają na stan skóry.

Reasumując, jeżeli chcemy skutecznie radzić sobie z problemami skóry w sposób naturalny, który działa również na przyczyny, to pamiętajmy, że zdrowy styl życia, wypoczynek, odpowiednia dieta i suplementacja mogą nam w tym bardzo pomóc.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

psm_pharma

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »