Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Jak wybierać pierścionki z brylantem?

Jak wybierać pierścionki z brylantem?
Zobacz więcej zdjęć »
Brylanty od dawna uważane są za najpiękniejsze kamienie do pierścionków zaręczynowych.

Wiele osób wierzy w to, że wszystkie bez wyjątków są również bardzo drogie, co jednak nie jest prawdą - często znaleźć można ładne pierścionki z brylantem, które nie zrujnują portfela przyszłego męża, a jednocześnie będą cieszyć oko. Jak oceniać jednak brylant? Od czego zależy jego cena oraz jakie właściwości bierze się pod uwagę podczas wyboru kamienia oraz jego wyceny?


Przede wszystkim brylanty nie jest inną, oddzielną kategorią kamienia. Jest to po prostu diament, który został poddany brylancji. Pod tym pojęciem mieści się wykonywanie odpowiedniego szlifu na powierzchni kamienia. Istnieje kilka różnych rodzajów szlifów, jednak najpopularniejszy z nich spotykamy najczęściej - składa się on aż z 57 różnych powierzchni, zwanych również płaszczyznami kamienia. Każdy pierścionek z brylantem jest więc w istocie pierścionkiem zawierającym odpowiednio oszlifowany diament. Jak można się więc spodziewać, cena pierścionków popularnie spotykanych u jubilerów rzadko kiedy zależy więc od szlifu, jeśli jest on w istocie dość uogólniony i rozpowszechniony w pewnej formie. Co więc wpływa na cenę?


Przede wszystkim forma brylantu, a więc jego czystość. Trzeba mieć na uwadze, że większość sprzedawanych brylantów posiada lekkie uszkodzenia, które jednak nie wpływają w żadnym razie na ich wygląd i widoczne są dopiero pod specjalną lupą jubilerską. Jednakże pierścionki z brylantem będą tym droższe, im czystsze są w nich kamienie. Najtańsze będą pierścionki, gdzie uszkodzenia oraz narośle można zobaczyć bez użycia lupy - te jednak również nie są tak bardzo powszechne. Co więcej, duży wpływ na prezencję brylantu ma również to, w jaki sposób osadzony jest w pierścionku - czasem nawet zauważalnych wyrostków zwyczajnie nie widać z uwagi na dobrze dostosowane gniazdo.


Kolejną sprawą jest oczywiście waga brylantu. Pierścionki z brylantem mają kamienie oceniane w ramach karatów. Przyjmuje się, że pięć karatów oznacza ok. 1 grama kamienia. Im większy kamień, tym większa jest jego wartość, o ile wraz z wagą idzie w parze czystość. Istotna jest również barwa kamienia - najczęściej brylant jest po prostu biały albo bezbarwny. Wszystkie barwne odmiany, np. bardzo rzadko spotykane czarne brylanty, określa się mianem fantazyjnych - i z uwagi na rzadkość są one droższe.


Kupując pierścionek z brylantem warto zwrócić uwagę na wszystkie informacje, które podaje nam jubiler. Warto dodać, że każdy z kamieni szlachetnym powinien mieć również swój własny certyfikat jakości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »