Gospodarka » Narzędzia

Jak wybrać przecinarkę do aluminium?

Jak wybrać przecinarkę do aluminium?
Zobacz więcej zdjęć »
Precyzyjne docinanie elementów metalowych na skalę przemysłową jest niezwykle ważne. Przy produkcji przemysłowej nie ma czasu na ręczne obrabianie poszczególnych elementów. Do cięcia metali służą specjalne przycinarki z piłą tarczową lub taśmową.

Czym jest profesjonalna przecinarka do metalu?

Przecinarka do metalu to dość potężne urządzenie przystosowane do cięcia określonego rodzaju metalu w zależności od jego twardości. Odpowiednio dobrane tarcze, prędkość ich poruszania, ilość zębów, kąt cięcia mają decydujący wpływ na precyzję wykonywanych cięć. Zawsze przecinarka powinna być dobrana do czekających ją zadań. W przeciwnym wypadku cięcia nie będą precyzyjne, a przecinarka szybciej będzie się zużywała, zwłaszcza tarcze tnące.

Na rynku dostępne są przecinarki ręczne do zastosowań domowych oraz przecinarki półautomatyczne i automatyczne do zastosowań profesjonalnych. Profesjonalne urządzenia zapewniają nie tylko większą precyzję cięcia, ale także większą wydajność i większy komfort obsługi. W zależności od modelu, przecinarki posiadają osłony zabezpieczające przed kurzem, iskrami i hałasem. Obsługa pracowników ograniczona jest do minimum.Przecinarka tarczowa do aluminium – jak wybrać?

Profesjonalne przecinarki nie są urządzeniami tanimi, więc przede wszystkim trzeba wybierać modele renomowanych i sprawdzonych firm, które gwarantują wysoką jakość wykonania. Nieco tańsze modele produkcji chińskiej znacznie szybciej się zużyją lub będą wymagały ciągłych napraw.

Kolejna kwestia to wybranie przecinarki dostosowanej do ciętego materiału, jego właściwości i twardości. Rozwiązania uniwersalne do zastosowań profesjonalnych nie najlepiej się sprawdzają, bo innego cięcia wymagają metale miękkie, a innego metale twarde. Przecinarka do aluminium, który jest metalem miękkim bardzo dobrze sprawdzi się także w przypadku cięcia miedzi i twardych tworzyw sztucznych, które mają podobne właściwości fizyczne. Krawędzie elementów ciętych będą idealnie gładkie.

Przecinarki tarczowe do aluminium firmy Bomar są urządzeniami w pełni profesjonalnymi i na najwyższym poziomie. Wieloletnie doświadczenie Bomar wykorzystał do zastosowania w swoich urządzeniach rozwiązań optymalnych dla użytkowników.

Należą do nich przede wszystkim możliwość regulowania kąta cięcia w prawo (90 stopni) lub w lewo (45 stopni), wykonywanie cięć kątowych, rozdzielających, poprzecznych lub skośnych. Przecinarki dzięki szczelinom kompensacyjnym doskonale niwelują wibrację podczas cięcia. Przecinarki półautomatyczne i automatyczne posiadają te same zalety i bardzo podobne parametry pracy, różnią się natomiast sposobem sterowania.Przecinarki do aluminium - gdzie się przydadzą? 

Przecinarki do aluminium mają zastosowanie przede wszystkim w halach produkcyjnych, gdzie dokonuje się cięcia i obróbki profili aluminiowych, w większych i mniejszych zakładach ślusarskich. Także na placach budowy, gdzie szybko i precyzyjnie trzeba dociąć różne elementy.

Przecinarki do metalu zapewniają przede wszystkim idealną dokładność cięcia i idealnie gładki powierzchnie elementów ciętych, dzięki temu nie wymagają dodatkowej czasochłonnej obróbki.

Potrzebujesz dobrej jakościowo przecinarki do aluminium? Zobacz ofertę na przecinarki półautomatyczne i automatyczne do aluminium. Przeczytaj także więcej na temat różnego typu przecinarek: http://pily-przecinarki.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »