Dom » Budownictwo

Jak wygląda nowoczesny "judasz"?

Technologia zmienia rzeczywistość na każdym kroku. Jeśli nawet w drugim dziesięcioleciu XXI wieku wynalazki nie powstają w takim tempie, jak w XIX i XX stuleciu, to i tak każdy funkcjonalny drobiazg zyskuje nowy wymiar, najczęściej związany z elektroniką. Dobrym przykładem jest nowoczesny "judasz".

Jeśli już, to podobieństwo widać od zewnątrz - tam nadal osoby składające nam wizytę zobaczą niewielką soczewkę. Tyle że będzie to tak naprawdę obiektyw nowoczesnej kamery, która nie tylko pozwala obserwować na żywo obraz z klatki schodowej lub sprzed wejścia, ale także na nasze życzenie będzie rejestrować każdą wizytę na karcie lub dysku.

Czytelny ekran na drzwiach pozwoli zobaczyć więcej

Od wewnątrz na drzwiach montuje się ekran o niewielkiej przekątnej, przypominający nieco mały tablet, smartfon lub nawigację samochodową. To na nim po naciśnięciu wyświetli się obraz, bardzo wyraźny nawet przy słabym oświetleniu na zewnątrz. Wizjer elektroniczny przypomina raczej zaawansowany monitoring lub zestaw wideodomofonu, który jednak przesyła obraz na odległość, dzielącą wnętrze domu od furtki. Tu mamy jedno urządzenie zamontowane po obu stronach drzwi. 

Ile kosztuje wizjer elektroniczny? Dzięki zaawansowaniu technologii może go kupić coraz więcej osób

Stały rozwój technologii sprawia, że nowoczesny "judasz" jest coraz bardziej przystępny cenowo dla przeciętnego Kowalskiego. Wprawdzie najdroższy wizjer elektroniczny z wieloma funkcjami i archiwizacją na dołączonym dysku zamiast na karcie pamięci wciąż kosztuje nawet około 3 tys. PLN, to ekonomiczne wersje są dostępne za cenę około 10 razy niższą. To szczególnie ważne dla starszych osób, które dzięki dużemu i wyraźnemu obrazowi mogą poczuć się bezpieczniej i nie muszą otwierać drzwi osobom, które ledwo rozpoznają przez optyczne wizjery.

Warto zaopatrzyć się w lepszy model

Jeśli już zdecydujemy się na wizjer elektroniczny, warto przeznaczyć na niego nieco większą kwotę - dzięki temu na naszych drzwiach znajdzie się model zaawansowany technologicznie. Najważniejsze parametry to wysoka rozdzielczość, duża przekątna monitora i niezawodny system nagrywania obrazu z kamery. Dzięki temu urządzenie zapewni ochronę i bezpieczeństwo na wysokim poziomie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »