Społeczeństwo » Społeczeństwo

Jak zabrać się do pisania?

Jak zabrać się do pisania?
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy, kto pracuje jako osoba związana z tworzeniem tekstów miewa czasem problemy z motywacją. Mierzenie się z białą kartką w Wordzie na ekranie monitora i migającym czarnym wskaźnikiem, jest chlebem powszednim tego typu zawodów.

Co zrobić aby było inaczej? Przede wszystkim należy być bardzo mocno zmotywowanym oraz chcieć osiągnąć sukces. Bez tych dwóch czynników zapełnianie kolejnych stronic stanie się dla nas udręka.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jak to jednak osiągnąć? Najważniejsze to dostawać za swoja prace odpowiednie wynagrodzenie. Nic tak bowiem nie motywuje człowieka, jak świadomość sowitej wypłaty jaka czeka go za wykonanie swojego zadania.

Innym rodzajem motywacji jest oczywiście zawodowy awans. W tym przypadku należy ustawić sobie pewne priorytety oraz czas, jaki potrzebujemy na pokonanie kolejnych stopni w naszej karierze.

Jak natomiast pozostać osobą kreatywną? Należy na co dzień być uważnym obserwatorem wszystkiego, co dzieje się naokoło. Biorąc pod uwagę, iż różni ludzie szukają natchnienia i pobudzenia swojego umysłu w rożnych miejscach z pewnością pod uwagę trzeba brać takie możliwości jak czytanie książek, oglądanie ciekawych filmów, odwiedzanie muzeów i wystaw, a także inne tego typu, pobudzające umysł, aktywności.

Jak uczynić swoje teksty nieszablonowymi? Zastanówmy się co, jako czytelnik, chciałoby się przeczytać, a czego raczej nie. Pozwoli to nam na ustrzeżenie się przed tak zwanymi „knotami” czyli tekstami bez żadnej wartości, jedynie irytującymi czytelnika i zniechęcającymi do zapoznania się z nasza twórczością.

Inną kwestią jest dbanie o to, aby zasiadać do pisania tekstów wypoczętym. Najgorzej rzecz ma się, jeśli gonią nas deadline'y, a my musimy napisać jeszcze n-tą liczbę stron. Proponuję wówczas robić sobie około dziesięciominutowe przerwy w pisaniu co każdą godzinę. Pozwoli to na odświeżenie umysłu, a przede wszystkim uchroni przed problematycznymi sytuacjami zbyt dużej ilości pracy w stosunku do czasu.

Nie da się jednak ukryć, iż naprawdę dobrych tekstów nigdy nie napiszemy na przysłowiowym „kolanie”. Wystarczy bowiem, iż będziemy przemęczeni albo zniechęceni, a czytelnik od razu wyczuje, co tak naprawdę się święci co oznacza, że po prostu chałturzymy, zamiast napisać coś intrygującego i dobrego.

Przemęczenie niekorzystnie wpływa również na jakość tekstu pod względem stylistyki, interpunkcji oraz ortografii. Pamiętajmy bowiem, iż nic tak nie zniechęci czytelnika jak błędy, które utrudniają mu zrozumienie tego, co chcieliśmy przekazać.

Podsumowując – piszmy wypoczęci i pełni entuzjazmu!



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

monrou

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »