Motoryzacja » Samochody

Jak zadbać o auto przed zimą?

Kiedy temperatura powietrza zaczyna stale utrzymywać się poniżej 7 st. C przygotowujemy nasz pojazdu do okresu jesienno-zimowego. Solidny przegląd powinien obejmować nie tylko podstawowe części samochodu, ale również szyby, które zbyt często umykają naszej uwadze.
O samochód warto zadbać jeszcze zanim aura zmieni się na dobre, a temperatura spadnie poniżej 7 st. C. Wymiana ogumienia letniego na zimowe, kontrola instalacji zapłonowej wraz ze stanem akumulatora, płynów chłodniczych czy stanu zawieszenia, a także zabezpieczenie podwozia środkami antykorozyjnymi to podstawowe punkty na liście przygotowań pojazdu do trudnych warunków pogodowych. Wielu kierowców, dysponując odpowiednim zapleczem oraz umiejętnościami, robi to we własnym zakresie. Inni zdają się na usługi profesjonalnych warsztatów. Zanim zdecydujemy się oddać auto w ręce mechanika warto wybrać się na stację diagnostyczną, aby poznać faktyczny stan samochodu. Odpowiednie urządzenia i wiedza diagnosty zapewnią nam pełna informację na temat bieżących potrzeb naszego pojazdu. Takie działania nie tylko stanowią gwarancję komfortu użytkowania samochodu w okresie zimowym, ale przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników drogi.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Podstawą bezpieczeństwa, nie tylko w okresie zimowym, jest właściwa ocena, towarzyszących nam w czasie jazdy, warunków atmosferycznych i stanu nawierzchni . Zły stan wycieraczek lub szyb może dodatkowo utrudnić nam jazdę, w znacznym stopniu pogarszając widoczność.
„Zużyte pióra wycieraczek nie zbierają z szyb brudu, deszczu czy śniegu. Doprowadza to często do ograniczenia widoczności, a wieczorami może powodować zjawisko „lśnienia". Z tego względu obowiązkiem każdego kierowcy przed zimą powinna być wymiana zużytych wycieraczek na nowe. Należy również pamiętać o uzupełnieniu zbiornika płynem do spryskiwaczy dostosowanym do zakresu temperatur panujących na dworze." - radzi Sebastian Mikulski z firmy NordGlass. - „W okresie zimowym, kiedy rano szyby pokryte są lodem, a pióra wycieraczek przymarznięte, pamiętajmy, by nie usuwać szronu i lodu poprzez włączenie wycieraczek. Może to doprowadzić do uszkodzenia piór wycieraczek oraz układu elektromechanicznego, odpowiadającego za ich prawidłową pracę." - dodaje ekspert z firmy NordGlass.
Czy istnieje sposób, by ułatwić sobie odśnieżanie auta oraz by topniejący śnieg mniej przywierał do szyby? Warto odwiedzić serwis NordGlass oferujący nanoszenie powłok hydrofobowych, nazywanych potocznie "niewidzialną wycieraczką". Zabieg hydrofobizacji ekstremalnie zmniejsza przyczepność brudu, cząstek wody, śniegu oraz lodu do szyb naszego samochodu. „Hydrofobizacja sprawia, że podczas jazdy już z prędkością 60-70 km/h woda jest samoczynnie usuwana z powierzchni szyby. Zastosowana powłoka hydrofobowa zmniejsza o 70% przyczepność zabrudzeń, poprawia jakość pola widzenia, ułatwiając także odśnieżanie, co jest szczególnie istotne zimą" - mówi Sebastian Mikulski z NordGlass.
Szyby - koniecznie bez uszkodzeń!
W okresie zimowym, kiedy drogi posypywane są solą lub piaskiem rośnie ryzyko trwałego uszkodzenia szyb w samochodzie. Jeżeli na szybie pojawią się niewielkie pęknięcia czy odpryski - udajmy się do serwisu NordGlass. Pozostawienie nawet drobnego uszkodzenia bez naprawy grozi jego powiększeniem, które z kolei może doprowadzić do mandatu, zatrzymania dowodu rejestracyjnego oraz oczywiście poniesienia - znacznie wyższych - kosztów związanych z wymianą szyby. Niewielkie odpryski, poprzez różnicę temperatur powstającą m.in. w trakcie wychłodzenia i gwałtownego ogrzewania auta, mogą przerodzić się w pęknięcia, które będą niemożliwe do naprawienia. Lepszym i z pewnością bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zapobieganie takim sytuacjom zawczasu. Tego zdania jest również Sebastian Mikulski, ekspert z firmy NordGlass: „W sezonie zimowym w serwisach NordGlass wzrasta ilość aut z bardzo poważnymi uszkodzeniami przedniej szyby, które kwalifikują szybę już tylko do wymiany. Wiele tych uszkodzeń powstało przez zaniedbanie - początkowo niewielkiego - odprysku. Trzeba pamiętać, że nawet niewielka usterka pod wpływem zmiany temperatury, czy też znacznej różnicy temperatur między kabiną pojazdu, a powietrzem na zewnątrz samochodu, może bardzo szybko przerodzić się w poważne pęknięcie. Można temu zaradzić naprawiając szybę, zanim jeszcze uszkodzenie stanie się poważne. W serwisach NordGlass naprawiamy szyby, w których defekt jest nie większy niż 5-złotowa moneta, czyli jego średnica nie przekracza 24mm, oraz gdy usterka znajduje się przynajmniej 10cm od krawędzi szyby. Pamiętajmy, że koszt naprawy szyby to tylko 140 zł, co stanowi często ułamek kosztu ewentualnej późniejszej wymiany" - tłumaczy fachowiec z NordGlass. Naprawa przywraca szybie jej wartości użytkowe, zabezpiecza przed powiększeniem uszkodzenia i jest objęta gwarancją.
NordGlass na przekór zimie
Trudne warunki atmosferyczne podczas sezonu zimowego są uciążliwe dla kierowców i stanowią realne zagrożenie dla użytkowników pojazdów. „Pamiętajmy, że szyby - pozostające w dobrym stanie - stanowią jeden z istotnych elementów tzw. bezpieczeństwa pasywnego samochodu. Przy zimowej aurze, gdy zmrok zapada szybciej, a drogi są śliskie dobra widoczność jest jedną z najważniejszych kwestii wpływających na bezpieczeństwo. Dlatego warto wykorzystać dostępne środki, które pomogą poprawić nasz komfort prowadzenia pojazdu w okresie zimowym. Z naszej sieci korzysta rocznie ponad 100 000 klientów, do których dyspozycji jesteśmy 6 dni w tygodniu i przez 312 dni w roku. Nasz profesjonalizm i doświadczenie doceniło większość firm ubezpieczeniowych w Polsce rekomendując na co dzień swoim klientom nasze usługi. Obsługujemy kompleksowo floty samochodowe i leasingowe. Jesteśmy obecni na polskim rynku naprawy i wymiany szyb od ponad 20 lat. Przez ten czas zdobyliśmy w branży silną pozycję lidera, a zdobyte doświadczenia pozwalają nam na wyznaczanie standardów jakości i solidności" - mówi Artur Więckowski z firmy NordGlass.
W każdym serwise firmy NordGlass na terenie całej Polski możemy wymienić wycieraczki, naprawić szybę lub dokonać hydrofobizacji. Warto zaznaczyć, że firma udziela bezterminowej gwarancji na świadczone usługi.

NordGlass Sp. z o.o.
ul. Bohaterów Warszawy 11
75-211 Koszalin
e-mail: sekretariat@nordglass.pl
http://www.nordglass.pl


Zlokalizowana w Koszalinie firma NordGlass to wiodący europejski producent szyb dla branży motoryzacyjnej. Produkuje najwyższej klasy szyby czołowe do ponad 1300 najpopularniejszych modeli samochodów i dystrybuuje je w całej Europie i poza jej granicami. Firma posiada także największą i najlepiej rozpoznawalną w Polsce sieć serwisową, która świadczy usługi w zakresie naprawy i wymiany szyb samochodowych na terenie całego kraju.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »