Moda » Biżuteria

Jak zapraszać gości na ślub i wesele?

Jak zapraszać gości na ślub i wesele?
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzając ślub i wesele, jedną z najważniejszych spraw jest oczywiście zaproszenie wybranych gości. Trzeba to zrobić odpowiednio wcześnie i pomyśleć o jak najlepszej formie - czyli ładnych i dobrze zredagowanych zaproszeniach.

Kiedy zaprasza się gości weselnych?


Oczywiście wtedy, kiedy ma się już pewną datę, miejsce ślubu i przyjęcia weselnego oraz pewność, że żadnych informacji nie trzeba będzie już zmieniać. Przyjęło się, że zaproszenia rozdaje się około trzech miesięcy przed dniem ślubu. Najpóźniej musi się to odbyć osiem tygodni przed ceremonią - by goście mieli czas się odpowiednio przygotować: kupić odpowiednie stroje, prezenty, kartki ślubne i ewentualnie wziąć dni wolne w pracy.

W najlepszym guście jest osobiste wręczanie zaproszeń - z wizytą w domu wybranych osób. Oczywiście o takich odwiedzinach najlepiej jest uprzedzić telefonicznie i umówić się na konkretny termin. W wyjątkowych wypadkach, na przykład kiedy ktoś z rodziny mieszka w innej części kraju albo za granicą, zaproszenie można wysłać pocztą (najlepiej listem poleconym). Po jakimś czasie dobrze jest zadzwonić i upewnić się, czy list na pewno dotarł na miejsce. Warto tutaj zaznaczyć, że każda zapraszana na wesele rodzina powinna otrzymać zaproszenie w formie pisemnej. Jest to eleganckie, a zarazem pomocne - bo w każdej chwili można sprawdzić najważniejsze informacje (dotyczące daty czy godziny). W tym wypadku powiadomienia e-mailowe są nie na miejscu.

Co napisać w zaproszeniu?

Wybieranie zaproszeń najlepiej zacząć mniej więcej pięć miesięcy przed ślubem. Można wtedy dokładnie przejrzeć rynkową ofertę, wybrać te najlepsze i wydrukować je na czas. W tekście najważniejsze będą informacje:
- kto zaprasza,
- kogo się zaprasza,
- z jakiej okazji,
- miejsce i godzina uroczystości,
- adres domu weselnego.


Na karcie przyszła Para Młoda może zamieścić swój ulubiony cytat, czasem nawet zdjęcie. Oczywiście bardzo ważne w ostatnich latach jest potwierdzenie obecności gości - w tym celu na zaproszeniu umieszcza się numery telefonów albo adresy e-mailowe narzeczonych.

Polecamy również kartki okolicznościowe ręcznie robione Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
„Wygrywaj bez wahania” w Avenidzie Poznań
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »