Dom » Budownictwo

Jak zbudowany jest komin?

Komin to element praktycznie każdego domu. Komin spełnia funkcję odprowadzającą produkty spalania – z palenisk takich jak kotły, kominki czy też piece. Zapewnia także drogę do odprowadzania poza budynek zanieczyszczeń.

Główną cechą komina jest oczywiście odprowadzanie efektów spalania z kotłów oraz kominków. Kominki wyposażone są w kanały dymowe. Bardzo ważne jest, aby zarówno piec oraz kominek nie powinny być podłączone do jednego przewodu. Przewód nie może być mniejszy niż 14x14 centymetrów, a średnica kanału okrągłego musi mieć przynajmniej 15 centymetrów. Przewody jakimi usuwane są efekty spalania muszą być odporne na działanie wysokich temperatur.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wszystkie przewody kominowe są wyposażone w kanały spalinowe. Dzięki nim możliwe jest miedzy innymi doprowadzenie powietrza do okapów montowanych w kuchniach. Kanały spalinowe muszą mieć taki sam przekrój jak przewód, czyli 14x14 centymetrów. Należy jednak wziąć pod uwagę, ze wewnętrzna część kominów nie tylko musi być odporna na działanie wysokich temperatur, ale także na działanie kwasów, które powstają wskutek skraplania się pary wodnej wraz ze spalinami.

Należy pamiętać, aby kanały wentylacyjne nie były pozakrywane i miały nieprzerwany dostęp do wentylacji powietrza. Dodatkowo należy pamiętać o regularnych kontrolach drożności komina oraz usuwaniu ewentualnie powstałych zatorów. Zator - skumulowane spaliny które przeszły w stan stały - są niezwykle niebezpieczne gdyż mogą ulec zapłonowi, a nawet wysadzić komin w miejscu zatoru. Więcej na http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-kominkowe/budowa-komina.html.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sanduciorbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »