Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Jak zrobić skuteczny płyn do dezynfekcji rąk?

Jak zrobić skuteczny płyn do dezynfekcji rąk?
Zobacz więcej zdjęć »
Od ponad roku płyny do dezynfekcji na dobre zagościły w naszym życiu. Pojemniki z takimi preparatami są dostępne w miejscach publicznych. Mniejsze buteleczki zwykle nosimy ze sobą. Nie musisz ich kupować. Surowce chemiczne, które wchodzą w ich skład, są dostępne w sklepach internetowych.
Jak i w jakich proporcjach je ze sobą łączyć?


Domowy płyn odkażający według przepisu WHO

Epidemiolodzy zgodnie podkreślają, że najlepszy sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się zarazków i wirusów to mycie rąk. Niestety, z ciepłej wody i mydła można korzystać tylko w łazience - własnej, lub publicznej. To dlatego warto mieć pod ręką płyn do dezynfekcji. Swego czasu stał się on produktem pierwszej potrzeby, którego zaczęło brakować w sklepach. W takiej sytuacji warto mieć swój własny płyn, który łatwo zrobić w domu. Surowce chemiczne, niezbędne do jego wykonania można znaleźć w instrukcji, którą podaje WHO. Zamówisz je w sklepie Chemia Łódź.Alkohol etylowy i dodatki

Według WHO tylko płyny, oparte na alkoholu szybko i skutecznie niszczą szkodliwe mikroorganizmy z naszych rąk. Podstawą domowego płynu do dezynfekcji jest alkohol etylowy 96 proc. Na litr płynu potrzebujesz go 833 ml. Alkohol najlepiej wlej do szklanego, lub plastikowego pojemnika. Dodaj do niego wodę utlenioną 3 proc. w ilości 42 ml. Ten składnik zwalcza przetrwalniki bakterii. Wlej 15 ml 98 proc. glicerolu, czyli gliceryny. Ochroni twoje dłonie przed wysuszeniem przez alkohol. Ostatni składnik to 110 ml wody destylowanej, lub przegotowanej, ale ostudzonej.Kiedy płyn dezynfekujący jest skuteczny?

Jeśli chcesz wykonać płyn do dezynfekcji według podanego przepisu, odstaw go na 72 godziny. Sterylny produkt musi być zakręcony, żeby surowce chemiczne nie parowały. Tylko taka procedura sprawia, że gotowy środek jest skuteczny. Jeśli uważasz, że każdy alkohol sprawdza się do odkażania, to nie jest to prawda. Preparat dezynfekujący musi być wykonany na bazie alkoholu 60-95 proc. Zwykła wódka, czy whisky jest więc za słabe. Pamiętaj też, że preparat tego typu nie działa, jeśli masz mocno zabrudzone, lub tłuste ręce.

W Internecie można znaleźć wiele przepisów na domowy płyn dezynfekujący. Analizuj skład takiego preparatu. Przepis, w którym stosuje się olejki eteryczne, wcale nie musi być skuteczny (właściwości odkażające ma np. olejek z drzewa herbacianego). Potraktuj ten składnik bardziej jako element, nadający całości piękny zapach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »