Dom » Budownictwo

Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe?

Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe?
Zobacz więcej zdjęć »
Decyzja podjęta! Przekonani licznymi zaletami ogrzewania podłogowego zdecydowaliśmy się je zastosować. Musimy jednak pamiętać, że nie możemy położyć na nie każdej posadzki. Materiał na podłogę musi być odporny na temperaturę i nie hamować ciepła.

Lite drewno pod wpływem temperatury i wilgoci zmienia swoją objętość. Kurczy się i pęcznieje, co po pewnym czasie może prowadzić do rozszczelnienia się podłogi oraz powstania wybrzuszeń. Nie dość, że taka podłoga nie wygląda estetycznie, to jeszcze jest trudna w utrzymaniu czystości. Rozwiązaniem są drewniane deski wielowarstwowe, które powstały po to by połączyć funkcjonalność z klasyką drewna. - Dzięki zaawansowanej technologii produkcji desek, ogrzewanie podłogowe można montować także pod podłogą drewnianą – mówi Maciej Wolniak, Brand Manager Kanadyjskich Podłóg Torlys. – Warstwowa budowa podłogi, w tym warstwa sprasowanych włókien drewnianych (z 50 cm do 1 cm), sprawia, że podłogi charakteryzują się wysoką przepuszczalnością termiczną, o aż 40% wyższą niż w przypadku litego drewna. Deski zostały poddane badaniom laboratoryjnym, które wykazały, że posiadają one dużą odporność na zmianę temperatury. Sprasowane włókno drewniane w przeciwieństwie do litego drewna nie kurczy się, ani nie pęcznieje, co zapewnia stabilność podłogi. Pozwala to uniknąć wybrzuszeń na łączeniach oraz zapewnić stabilność podłogi – dodaje.

Montaż w systemie pływającym

Podłogi wielowarstwowe mają również tą zaletę, że można montować je w systemie pływającym. Nie są przyklejone, ani przybite do podłoża, co w razie awarii ogrzewania podłogowego umożliwi zdjęcie pojedynczej deski lub całej podłogi, a po naprawie ponownie ich założenie. – Podłogi Torlys montowane są dzięki systemowi zamków Uniclic – mówi Wolniak. – W przypadku awarii za pomocą specjalnego narzędzia „Buldog”, które zostało opatentowane przez naszą firmę, bez większego problemu można zdjąć pojedynczą deskę lub całą podłogę, a po naprawie ponownie ją założyć - dodaje.

 

Drewniane podłogi wielowarstwowe to propozycja dla tych, którzy są wielbicielami klasyki i nie wyobrażają sobie innego, niż drewniane, pokrycia podłogi, a zarazem podążają z duchem czasu.

Cena: od 276 zł za metr kwadratowy z montażem.

Podłogi Torlys dostępne są w salonach Dekorian. www.torlys.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Juicy Marketing

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »