Dom » Wnętrza

Jaki odświeżacz powietrza wybrać?

Jaki odświeżacz powietrza wybrać?
Zobacz więcej zdjęć »
Chyba każdemu zależy na tym, aby w jego domu królowały wyłącznie przyjemne, ładne zapachy. Nie zawsze jest to możliwe wyłącznie przy utrzymywaniu czystości i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Czasami potrzebny jest specjalny dodatek, który pozwoli na stałe zatrzymywanie miłych woni.

Najlepszym środkiem do osiągnięcia tego celu jest odświeżacz powietrza. Na rynku jest ogrom tego typu produktów do wyboru, nie każdy z nich jest tak samo skuteczny, dlatego warto przyjrzeć im się nieco bliżej, by w końcu móc wybrać coś, co będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom, gustowi i potrzebom.

Funkcje jakie spełnia odświeżacz powietrza

Warto dowiedzieć się, jakie dokładnie funkcje spełnia odświeżacz powietrza, którego zakup planujemy. Nie jest to wbrew pozorom takie oczywiste. Niektóre z nich tylko i wyłącznie dostarczają ładnego zapachu pomieszczeniom, inne posiadają także opcję neutralizowania brzydkich woni i odświeżania powietrza, zgodnie z podstawową nazwą, pod którą można jednak dostać bardzo różnorodne produkty.

Maskowanie brzydkich zapachów

Odświeżacz, który jest jednocześnie neutralizatorem zapachów, może w swoim składzie zawierać substancję, które po wniknięciu do naszego nosa blokują komórki wpływające na rozpoznawanie zapachów, ograniczają więc ilość brzydkiego aromatu, jaka może dotrzeć do naszych nozdrzy. Działanie innych polega na oblepieniu wnętrza nosa powłoką, którą również odgradza nas od możliwości wyczucia brzydkich zapachów. Trudno jest znaleźć produkt, który rzeczywiście usuwałby brzydkie wonie, w większości przypadków są one jedynie maskowane. Czasem jednak i takie działanie jest wystarczające, a połączone z częstszym wietrzeniem pomieszczeń daje rzeczywiście dobre efekty.

Dostarczanie ładnych zapachów

Inne odświeżacze nie posiadają inwazyjnych składników, które oddziałują na zdolność odczuwania zapachów. Ich rolą jest jedynie dostarczanie ładnych aromatów, które w większej ilości są w stanie ‘zepchnąć' nieprzyjemny zapach na dalszy plan. Nie unicestwiają go całkowicie, ale sprawiają, że pomieszczenia pachną znacznie przyjemniej, przynajmniej do czasu kiedy nieprzyjemna woń się nie ulotni.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, jesteśmy w stanie wybrać taki odświeżacz, który będzie działał w zgodzie z naszymi oczekiwaniami, zwłaszcza, że są one obecnie bardzo łatwo dostępne, posiadają przyjazne ceny i coraz bardziej naturalne składy. A dzięki dużej różnorodności zapachów możemy zmieniać je tak często jak chcemy, w zależności od aktualnego nastroju.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »