Dom » Ogrody

Jaki rodzaj leżaka wybrać?

Jaki rodzaj leżaka wybrać?
Zobacz więcej zdjęć »
Czasy, gdy wybór klienta ograniczał się do zaledwie kliku podstawowych rodzajów leżaków materiałowych opartych o metalową konstrukcję ramy, już dawno odeszły w niepamięć.

Dziś oferta sklepów i producentów tego typu wyposażenia ogrodowego czy turystycznego jest niezwykle rozbudowana, gwarantując dostęp do niemal nieograniczonej liczby modeli konstrukcji drewnianych, metalowych, plastikowych czy wykonanych z modnego w ostatnich latach technorattanu.

Wybierając leżaki spośród setek dostępnych modeli, warto zadać sobie podstawowe pytanie. Jaką funkcję mają one spełniać? Czy mają to być konstrukcje do wypoczynku w wersji jedynie leżącej, czy też mają to być konstrukcje pozwalające na przyjęcie pozycji siedzącej. Oczywiście najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest wybór leżaka umożliwiającego swobodne kształtowanie siedziska. Tak, by można było na nim wygodnie leżeć, a w razie potrzeby również siedzieć. Oczywiście wybór tego typu modelu wiąże się z większymi kosztami zakupu, z drugiej jednak strony, pozwala na łatwe dopasowanie konstrukcji do własnych potrzeb, zapewniając nam poczucie maksymalnego komfortu w każdych warunkach.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wybór określonego modelu konstrukcji, kolejną rzeczą, o jakiej powinniśmy zdecydować, jest wybór materiału, z jakiego leżak będzie wykonany. Najbardziej popularne materiały na leżaki to oczywiście drewno, metal i plastik. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, a o ostatecznym wyborze i tak zwykle decydują nasze własne upodobania oraz względy estetyczne. 

Leżaki wykonane z drewna mają najbardziej naturalny wygląd i idealnie wkomponują się w każdą ogrodową aranżację. Ich wadą jest podatność drewna na zmienne warunki atmosferyczne, zwłaszcza na wilgoć. Tego typu konstrukcje pozostawione przez dłuższy czas na zewnątrz, szybko zaczną czarnieć i stracą swój pierwotny urok. Leżaki o konstrukcji metalowej są najbardziej trwałe i stabilne. Mogą pozostawać na zewnątrz nawet w czasie zimy, bez szkody dla ich wyglądu czy przyszłej użyteczności. Najpopularniejsze, bo najtańsze, są oczywiście konstrukcje plastikowe. Jednak w tym przypadku nie mamy co marzyć o rewelacyjnym wyglądzie takich leżaków. Ich niewątpliwą zaletą jest natomiast duża odporność na wilgoć. Gorzej wpływa na nie ostre słońce, zwłaszcza na modele wykonane z kolorowego plastiku, który pod wpływem światła szybko się odbarwia. Mniej popularne są leżaki wykonane z technorattanu. Ten rodzaj materiału gwarantuje jednak wysoką estetykę całej konstrukcji, zapewnia również jej trwałość – jest odporny na wilgoć, mróz czy ostre słońce, dlatego meble ogrodowe wykonane z tego typu materiału mogą być ustawione na zewnątrz przez cały rok. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »