Firma » Praca

Jakie kompetencje posiada dobry kierownik?

Nie jest łatwo być dobrym szefem. Nawet jeśli ktoś uchodzi za osobę stworzoną do bycia przywódcą, niekoniecznie musi się to przełożyć na skuteczne działania w grupie. Miarą dobrego kierowania będzie skuteczna realizacja zamierzeń. Jak się tego nauczyć?

Skuteczna szefowanie nie może opierać się jedynie na wydawaniu poleceń zdecydowanym głosem. Kierownicze stanowisko oznacza również umiejętność słuchania i rozpoznawania potrzeb pracowników oraz - co czesto bywa najtrudniejsze - odpowiedniego motywowania. Oprócz zdolności przywódczych i umiejętności forsowania swojej woli należy zaopatrzyć się również zdolności interpersonalne. Nie wolno przy tym tracić z oczu celu, do którego się zdąża. Dobre szkolenie z zarządzania zespołem wskaże, że należy jedynie umiejętnie dobierać najlepsze środki, które pozwolą uwierzyć podwładnym, że zależy im na tym dokładnie tak samo jak tobie. Dopiero wykrzesanie z wszystkich członków grupy maksimum zaangażowania i umiejętności przyniesie oczekiwany skutek.

Umiejętności negocjacyjne - dobre szkolenie z zarządzania zespołem będzie kładło na nie duży nacisk

Wymienione wcześniej umiejętności koniecznie trzeba uzupełnić kolejną, równie ważną - skutecznymi negocjacjami. Biorąc pod uwagę oczekiwania i potrzeby podwładnych, należy założyć, że może między nimi dojść do konfliktu interesów. Dzieje się tak zwłaszcza w grupach zatrudniających indywidualności twórcze, u których przekonanie o słuszności własnych zamierzeń nie idzie w parze łatwością porozumienia się.

Przepis na idealnego szefa - egzamin trzeba zdać w praktyce

Siła woli, jasne formułowanie zadań, zdolności perswazyjne, ale z drugiej strony umiejętność komunikacji, negocjacji i wydobywania z pracownika tego, co najlepsze... Jeśli to wszystko uda się nam odnaleźć w jednej osobie, będziemy mieć przepis na idealnego szefa. W rzeczywistości to niełatwa sprawa - ukończone szkolenie z zarządzania zespołem i stosowny certyfikat to jeszcze nie wszystko. Prawdziwy egzamin nadejdzie wtedy, gdy będziemy naprawdę kierować zespołem podczas realizacji projektu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »