Dom » Ogrody

Jakie warzywa do ogródka?

Jakie warzywa do ogródka?
Zobacz więcej zdjęć »
Skoro już mamy ogródek, trzeba go jakoś zagospodarować, prawda?


Posiadając własny ogródek warto pokusić się o praktyczne jego zagospodarowanie i posadzenie warzyw, które będą służyły całej rodzinie. Lepiej smakują pachnące rzodkiewki, szczypiorek czy sałata własnoręcznie wyhodowane, niż warzywa zakupione w sklepie, nie zapominając również o efekcie prozdrowotnym.   


Pierwszy krok to odpowiednie przygotowanie podłoża, ponieważ gwarancją udanych zbiorów jest żyzna gleba, poprawić walory ziemi można przy pomocy prawidłowego nawożenia preparatami dostępnymi w sklepach ogrodniczych. Posiadając podstawową wiedzę o tym, jakie warzywa wybrać do uprawy, można rozpocząć swoją przygodę z ogrodnictwem.


Uprawa niektórych warzyw w ogródku


W marcu można wysiewać takie rośliny ogrodowe jak: seler, cebula, kapusta czerwona i biała.
Na przełomie marca i kwietnia: rzodkiewka, pietruszka korzeniowa i naciowa, bób, marchewka, groch, pomidory.
W kwietniu: sałata, kapusta włoska, brukselka, kalarepa, boćwina.
Na przełomie kwietnia i maja: brokuły i buraki.
Maj: ogórki, cukinia, dynia, fasola.

Doświadczeni ogrodnicy radzą, aby razem z warzywami sadzić zioła takie jak tymianek, mięta, lubczyk, kolendra, bazylia i oregano, sezon na sadzenie tych roślin to okres od marca do maja. Nasiona trzeba zasiewać w grządkach nie szerszych niż jeden metr a między nimi zostawać odstęp około 40 cm. Każdy ogrodnik musi pamiętać o systematycznym podlewaniu warzyw, wyrwaniu chwastów i stosowaniu środków ochrony roślin przed szkodnikami i chorobami. Warzywnik nie tylko będzie dostarczał zdrowego i świeżutkiego pożywienia, ale będzie powodem do dumy z własnych zbiorów i radości z możliwości obserwowania przyrody. Szczególnie jeśli wyposażymy się dodatkowo w szklarnie ogrodowe.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Daniel Getsiński

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »