Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Jakie zastosowanie ma olej z ostropestu?

Jakie zastosowanie ma olej z ostropestu?
Zobacz więcej zdjęć »
Ostropest to starożytne ziele pochodzące z Samarii, a także niektórych części Izraela. Już od wieków znane są jego liczne właściwości mające doskonały wpływ na zdrowie oraz wygląd skóry czy włosów.

Olej z ostropestu bogaty jest w wiele cennych substancji prozdrowotnych – przede wszystkim ma świetny wpływ na drogi żółciowe oraz wątrobę, jak również pozwala skutecznie oczyścić organizm z toksyn.

Układ pokarmowy

Olej z ostropestu ceniony jest przede wszystkim ze względu na swój zbawienny wpływ na układ pokarmowy. Działa odtruwająco, w szczególności na wątrobę, chroniąc jej miąższ. Swoje właściwości zawdzięcza obecności Sylimaryny, która okazuje się skuteczna nawet w walce z truciznami. Olej z ostropestu polecany jest przede wszystkim w przypadku wszelkich schorzeń gruczołu, a więc w przypadku marskości wątroby, zapalenia, żółtaczki czy wirusowego zapalenia. Pozwala także zwiększyć wydzielania soku żołądkowego, a także uregulować proces trawienia i polepszyć apetyt. Ponadto olej z ostropestu wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, powodując ich niewielki skurcz, a tym samym podnosi ciśnienie krwi.

Inne zdrowotne zastosowania

Olej z ostropestu znajduje zastosowanie także w przypadku różnych krwawień wewnętrznych, krwawień z nosa czy organów kobiecych. Ponadto badania wskazują na skuteczny wpływ oleju w przypadku choroby morskiej, jak również choroby lokomocyjnej. Oprócz tego olej z ostropestu wykazuje działanie przeciwzapalne, hamuje migrację i namnażanie się komórek nowotworowych. Często stosowany jest także w kosmetyce w celu lecenie cery trądzikowej, plam na skórze czy nawet jako pomocny składnik przy redukcji zmarszczek.

Olej z ostropestu a włosy

Olej z ostropestu pozwala także pozytywnie wpłynąć na kondycję i wygląd włosów. Swoje właściwości zawdzięcza przede wszystkim obecności witaminy C i K oraz polifenoli. Hamuje stres oksydacyjny, a tym samym zapobiega pojawieniu się wolnych rodników, które odpowiedzialne są za starzenie się i pogorszenie kondycji włosów, a także skóry i paznokci. Olej z ostropestu bogaty jest także w kwas linolenowy, co sprawia, że szczególnie zalecany jest w przypadku włosów bardzo suchych, potrzebujących odżywienia. Najlepiej stosować go, mieszając ze zwykle stosowaną odżywką i taką przygotowaną maskę nałożyć na włosy, a dopiero po godzinie dokładnie spłukać. Z pomocą oleju z ostropestu wykonuje się ponadto zabieg olejowania polegający na wmasowaniu oleju w skórę głowy i we włosy na całej ich długości, a następnie pozostawieniu na kilka godzin.

Sprawdź ten olej z ostropestu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Deirdree

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »