Technologie » AGD - RTV

Mikser sterowany z iPada, czy analogowy - co wybrać?

Mikser sterowany z iPada, czy analogowy - co wybrać?
Zobacz więcej zdjęć »
Nabywcy mikserów dźwiękowych mają dziś ogromny wybór - niekoniecznie ułatwia to jednak zdecydowanie się na konkretne urządzenie.

Mikser, który ostatecznie wybierzemy, będzie nam zapewne towarzyszył przez dłuższy czas, warto zatem rozważyć urządzenia przyszłościowe - porzucając stare, analogowe sprzęty i wybierając nowoczesne miksery cyfrowe. Warto przy okazji zdecydować się na model, który umożliwia sterowanie z iPada - spójrzmy dlaczego.

Łatwość konfigurowania interfejsu

Jednym z kluczowych parametrów użytkowych w mikserach jest ergonomia i intuicyjność, pozwalająca szybko i sprawnie dostosować wybrane parametry dźwięku. Dzięki możliwości ustawiania ich wprost z ekranu iPada, możliwe jest zgrupowanie najbardziej potrzebnych elementów sterujących, by mieć nad nimi większą kontrolę i szybszy dostęp.

Możliwość oddalenia się od miksera

W tradycyjnych, analogowych mikserach, możemy dokonywać zmiany parametrów jedynie wtedy, gdy jesteśmy bezpośrednio przy sprzęcie. Nie mamy przez to pewności, jaki dokładnie dźwięk dociera w różne miejsca na terenie imprezy. Miksery cyfrowe, umożliwiające zdalne podłączenie iPada, dają nam swobodę przemieszczania się. Dzięki temu możemy bardziej precyzyjnie ustalać parametry tak, by zminimalizować różnice pomiędzy odsłuchem z miejsc przeznaczonych dla publiczności a naszymi oczekiwaniami, a nasza obsługa techniczna imprez może być realizowana jeszcze lepiej.

Szansa na zwiększenie funkcjonalności urządzenia

Jedyna nadzieja na rozszerzenie konfiguracji miksera analogowego to całkowita wymiana sprzętu lub dodanie nowych modułów sprzętowych. Tymczasem dzięki skorzystaniu z iPada, producent może łatwo dodawać nowe funkcje do sprzętu poprzez prostą aktualizację oprogramowania w iPadzie. Oczywiście nadal obowiązują nas ograniczenia sprzętowe - choćby co do liczby obsługiwanych kanałów.

Łatwa współpraca wielu osób

Gdy większa liczba ludzi korzysta okresowo z tego z samego miksera, nowoczesne sprzęty oferują dużą wygodę. Każdy użytkownik może zapisywać swoje ulubione konfiguracje, a niektóre miksery - takie jak choćby Mackie DL1608L, umożliwiają wsparcie nawet 10 różnych iPadów - każdy może zatem korzystać ze swojego własnego iPada.

Zwiększona mobilność

Dzięki możliwości dość dowolnej konfiguracji interfejsu użytkownika, możliwe jest ukrywanie nieprzydatnych w danym momencie elementów sterujących oraz zwiększanie dostępności tych, na których nam zależy. Skoro zatem nie wszystkie elementy sterujące muszą być dostępne cały czas - możliwe jest zmniejszenie wielkości i wagi miksera. Dodatkowym atutem jest tu fakt, że zmniejszenie liczby części ma wpływ na redukcję awaryjności.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty - trudno się dziwić, że ogromną popularność zaczynają zdobywać miksery sterowane z iPada lub innego urządzenia przenośnego. Zalet takiego wyboru jest tak wiele, że my też powinniśmy dać im szansę.

Przy tworzeniu artykułu brał udział serwis Uplive.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Deirdree

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »