Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Olej lniany – sprawdź naszą ofertę

Olej lniany – sprawdź naszą ofertę
Zobacz więcej zdjęć »
Olej lniany jest to niesamowicie bogate źródło bardzo pożądanego i niezbędnego kwasu OMEGA-3. Nie jest to żaden wynalazek naszych czasów.

Właściwości tego kwasu znane już były tysiące lat temu. Niestety w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest dostać dobry jakościowo olej które będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom Jednak gdy uda nam się wybrać ten właściwy olej możemy być pewni, że znacznie poprawi nam to nasze samopoczucie jak i ogólne zdrowie. Możemy się spodziewać znacznej poprawy funkcjonowania naszego mózgu, nasze hormony zostanę uregulowane oraz trawienie ulegnie poprawie.

Korzyści z korzystania z oleju lnianego

Korzyści płynących z korzystania z tego naturalnego oleju są liczne i ciężko by było wymienić je wszystkie. Postaram sie wymienić tylko te najważniejsze z nich. OMEGA-3 to podstawowy i bardzo cenny budulec tkanki mózgowej. Jeżeli masz problem z cyklem miesiączkowym to kwas ten w znacznym stopniu pomaga regulować ten cykl a kobietom po 50 roku życia pozwala złagodzić objawy menopauzy. Jak by tego było mało to olej ten nie tylko pomaga w tych sprawach kobietom. Mężczyźni mogą liczyć na poprawę leczenia swojej prostaty. Jeżeli natomiast borykasz się z depresją to olej lniany pozytywnie wpływa na leczenie depresji. Jak widać korzyści jest cała masa a to tylka mała część tego co olej lniany jest w stanie zdziałać gdy będziemy go regularnie używać.

Jak wybrać olej lniany?

Wybór odpowiedniego oleju to bardzo ważna sprawa i czasem wręcz kluczowa. Można wydać sporo pieniędzy i nie zyskać praktycznie nic. Można także poświęcić trochę czasu na szukanie i znaleźć w dobrej cenie na prawdę dobry olej lniany który będzie wysokiej jakości. Na początek należy pamiętać, że dobry olej lniany musi być przechowywany w chłodnym pomieszczeniu bez światła i powietrza. Minimum kwasu tłuszczowego OMEGA-3 dla dobrego oleju to 50%. Taki olej musi być także tłoczonym na zimno bezpośrednio z niezmodyfikowanych nasion. Ważne także, żeby było on nierafinowany. No i najważniejsze kryterium to takie by olej był po prostu świerzy. Nie zaleca się by stał więcej niż 3 miesiące a po otwarciu maksymalnie 30 dni.

Olej lniany - jak dawkować?

Dawkowanie oleju lnianego to kolejna bardzo ważna rzecz o której trzeba mieć pojęcie by dobrze wykorzystać potencjał tego specyfiku. Oczywiście należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i każdy z nas będzie potrzebował innej ilości. Są jednak pewne granice których należy się trzymać. Dla dorosłego człowieka będzie to 2-6 łyżek oleju lnianego dziennie. Bardzo ważne jest by spożywać taki olej na zimno gdyż z reguł nie nadaje się on do smażenia. Jeżeli mowa o dzieciach i młodzieży to zalecane dawki są trochę większe. Nie należ się obawiać tycia przy zwiększaniu dawek gdyż jest to naturalny i niezmodyfikowany składnik który nie wpływa negatywnie na naszą tuszę.

Jak widać olej lniany może być lekiem na na prawdę wiele schorzeń a także zupełnie naturalnym suplementem który można stosować codziennie bez żadnych ograniczeń czy problemów.

Sprawdź nasz olej lniany: https://niwki.pl/produkt/olej-lniany/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Deirdree

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »