Firma » Bankowość

Jakim sposobem dokonać wyboru lokaty terminowej?

Z czasem środki trzymane w tak zwanej "skarpecie" zmniejszają wartość. Wynika to z inflacji czyli wzrostu cen. W efekcie za zgromadzone pieniądze kupimy w przyszłości mniejszą ilość produktów i usług niż dziś. Jednym ze sposobów uchronienia pieniędzy przed inflacją są lokaty bankowe.

Jakie elementy należy uwzględnić przy wybieraniu najkorzystniejszej lokaty?

Przy decydowaniu o inwestycji własnych, zwykle ciężko zarobionych pieniędzy, warto się dobrze zastanowić. Przy wybieraniu lokaty w banku sprawa wydaje się dość niezbyt trudna - raczej najważniejsze będzie możliwie największe oprocentowanie. Na  co  poza tym powinno się zwrócić swoją uwagę?
Oprócz oprocentowania lokaty bankowej – najważniejszym  elementem wpływającym na atrakcyjność propozycji banku - trzeba pomyśleć nad wygodą obsługiwania (to znaczy przede wszystkim sposobem zakładania i likwidowania).
Często możliwe jest załatwienie wszystkich formalności powiązanych z założeniem i likwidacją depozytu bankowego bez wychodzenia ze swojego mieszkania czy domu. Wszystkie formalności załatwić możemy przez Internet. Nie każdy ma czas i ochotę by osobiście odwiedzać oddział bankowy. Takie rozwiązanie będzie wtedy  potrzebne.
Przy dokonywaniu porównania ofert w zakresie własnych inwestycji należy zwrócić uwagę czy od odsetek, jakich wielkość zachwala bank zostanie naliczony podatek od odsetek. W bankach jest dużo propozycji przewidujących , że nie zapłacimy podatku dochodowego dzięki, m. in. ich doliczaniu każdego dnia do  lokaty bankowej - są to tzw. lokaty jednodniowe.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy jeszcze sprawdzić co będzie wówczas kiedy będziemy chcieli wycofać  środki z banku przed upływem okresu czasu na który zainwestowaliśmy pieniądze (warunki zerwania lokaty). Czy dostaniemy chociaż jakąś część dochodów w nagrodę za pożyczenie własnych środków wybranemu bankowi?

Jeśli planujemy co jakiś czas odkładać jakieś pieniądze i mieć do nich zawsze dostęp warto rozważyć założenie konta oszczędnościowego. Konta oszczędnościowe umożliwiają dokonywanie wpłat w dowolnym momencie i zwykle kwot w dowolnej wysokości. Ale uwaga - często tylko jedna wypłata w miesiącu jest darmowa!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KREDYTY LOKATY KONTA
http://www.kredyty-lokaty-konta.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 3 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »