Gospodarka » Chemia

Jedynka Antykorozyjna – metoda na rdzę

Jedynka Antykorozyjna – metoda na rdzę
Zobacz więcej zdjęć »
Brunatny nalot na metalowych ogrodzeniach, balustradach i bramach pojawia się deszczową jesienią i zimą. Popularnie nazywany rdzą, jest wielkim zagrożeniem dla wszelkich metalowych elementów znajdujących się na zewnątrz domów.

Aby je chronić, warto użyć JEDYNKI® ANTYKOROZYJNEJ - specjalnej farby podkładowej ze sposobem na rdzę.


Korozja to powolny proces, który dotyka większość metali, szczególnie gdy przedmioty z nich wykonane służą nam od lat. Oznaką korozji jest w pierwszej kolejności utrata metalicznego połysku powierzchni, a jeśli w porę nie zareagujemy, nastąpi załamanie się jej struktury. Dlatego też niezbędne jest  zabezpieczanie metalowych sprzętów, szczególnie gdy są one użytkowane na zewnątrz.

Jak to zrobić?

Przed przystąpieniem do malowania farbą podkładową należy pamiętać,
o dokładnym oczyszczeniu powierzchni. Im staranniej to zrobimy tym większa będzie trwałość dekoracyjnych powłok malarskich wykonanych na koniec. Jeżeli metalowe balustrady, stoliki czy rynny nie były wcześniej malowane lub widoczne są już na nich ślady korozji, konieczne jest użycie farby antykorozyjnej takiej jak JEDYNKA® ANTYKOROZYJNA. Ta podkładowa, bardzo wydajna farba tworzy na metalowej powierzchni silnie przylegające do podłoża warstwy. Receptura produktu, na bazie żywicy alkidowej oraz  niskoaromatycznej benzyny, zapewnia doskonałą ochronę ogrodzeń, bram i innych metalowych elementów.

Co robić jeśli metalowe powierzchnie były już zabezpieczane w ubiegłych sezonach? JEDYNKA® ANTYKOROZYJNA przeznaczona jest do renowacyjnego gruntowania powierzchni elementów stalowych oraz żeliwnych i można ją stosować na powierzchniach uprzednio malowanych preparatami na bazie żywicy alkidowej. Farba tworzy matowe powłoki i sama w sobie zapewnia bardzo estetyczny efekt dekoracyjny emalii nawierzchniowej. Można ją również stosować jako podkład pod dekoracyjne emalie alkidowe, wodorozcieńczalne i chlorokauczukowe, i wówczas spełnia jedynie swoją główną rolę - antykorozyjnej ochrony powierzchni metalowych.

JEDYNKA® ANTYKOROZYJNA jest łatwa w użyciu -  można ją aplikować pędzlem, wałkiem lub natryskiem pneumatycznym. Przy większym zagrożeniu korozją warto nałożyć 2 warstwy produktu.

www.1jedynka.pl

 

JEDYNKA®  ANTYKOROZYJNA

Stopień połysku

mat

Kolorystyka

Czerwony tlenkowy, jasny szary

Wydajność

do 12 m2 / l

Czas schnięcia

ok. 24 h

Opakowanie

0,36 l; 0,9 l; 2,5 l; 5 l; 10 l

Cena

14,96 zł / 0,9 l

Gdzie kupić?

http://www.1jedynka.pl/sale_points/region-16

                                                                                                         

                                                                    

 

Atuty produktu:

  • skuteczna ochrona przed korozją
  • doskonała przyczepność do podłoża i łatwość aplikacji
  • atrakcyjna cena

 

Pole tekstowe: Rodzina produktów JEDYNKA®  to szeroka gama artykułów do ochrony i dekoracji ścian, drewna i metalu. Farby, emalie i impregnaty JEDYNKA® dają możliwość wykonania remontu w wysokiej jakości i przystępnej cenie. Historia marki rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy na rynku pojawiła się JEDYNKA® ŚNIEŻNOBIAŁA. Rosnąca popularność farby zaowocowała wprowadzeniem kolejnych produktów.   Latem 2009 roku marka zyskała nowoczesne logo, a wszystkie produkty dostępne są w nowych, atrakcyjnych opakowaniach. Rodzina JEDYNKI® powiększyła się także o nowe produkty. Aktualna oferta marki zawiera: JEDYNKĘ® ŚNIEŻNOBIAŁĄ, JEDYNKĘ® PERFEKCYJNĄ BIEL, JEDYNKĘ® KOLOR, JEDYNKĘ® FASADOWĄ BIAŁĄ (baza), JEDYNKĘ® FASADOWĄ w 5 gotowych kolorach, JEDYNKĘ® EMAFTAL, JEDYNKĘ® DO DREWNA I METALU POŁYSK/MAT, JEDYNKĘ® ANTYKOROZYJNĄ, JEDYNKĘ® IMPREGNAT DO DREWNA   Z WOSKIEM, JEDYNKĘ® POKOST LNIANY, JEDYNKĘ® ROZCIEŃCZALNIK NISKOAROMATYCZNY DO WYROBÓW FTALOWYCH I ALKIDOWYCH.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

publink

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »