Firma » Finanse

Jeśli nie lokata, to co?

Jeśli nie lokata, to co?
Zobacz więcej zdjęć »
Banki to instytucje, które zajmują się naszymi finansami. Dzięki temu możemy być pewni swojej sytuacji materialnej, a niekiedy także znacznie ją poprawić. Najważniejsze jest jednak to, czy podejmiemy właściwą decyzję w tym zakresie. Zobacz, jakie możliwości daje Ci bank, jeśli chodzi o oszczędzanie.

Oszczędzanie nigdy nie było zbyt mocną stroną Polaków. Dowodem tego może być chociażby rosnące wciąż zainteresowanie ofertami kredytowymi. Banki starają się jednak zmienić tą sytuację i przygotowują dla swoich klientów liczne, ciekawe oferty związane z oszczędzaniem. Wśród nich na plan pierwszy wysuwają się oczywiście lokaty bankowe.

Osoby, które już miały możliwość przekonania się na własnej skórze, jak działa lokata dopasowana ściśle do ich potrzeb, chwalą sobie tę formę oszczędzania. Mimo, że jej otwarcie łączy się zazwyczaj z koniecznością zainwestowania określonej kwoty pieniędzy, to po upływie pewnego okresu czasu z zadowoleniem stwierdzić można jej widoczny wzrost. Ponadto należy podkreślić, że lokaty - pod warunkiem, że zostaną dokładnie przemyślane pod kątem realnych potrzeb, ale i możliwości danej osoby - mogą stanowić doskonały sposób na stworzenie własnego zaplecza finansowego. Środki pochodzące z takiego źródła możemy wykorzystać potem w dowolny sposób - na przykład na realizację długo odkładanych planów czy zamierzeń.

Banki namawiając nas do tego typu inwestycji, nie zawsze jednak ułatwiają nam to zadanie. Każdy bank oferuje bowiem różnie liczone oprocentowanie lokat, wprowadzając nas często w zakłopotanie. Ponadto każdy bank określa swoje własne oferty jako najlepsze lokaty na rynku. Biorąc jeszcze pod uwagę dowolne porównanie lokat i zestawiając je z informacjami bankowymi, nasz dylemat co do ostatecznego wyboru często pogłębia się jeszcze bardziej. Niektórzy rozwiązują ten problem otwierając zamiast lokaty dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe. Jego główną zaletą jest fakt, że zazwyczaj nie trzeba lokować na nim zbyt dużych kwot pieniędzy. Minusem - dość niskie oprocentowanie w stosunku do tego, jakie obiecuje większość lokat.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

abtarasew1

Komentarze (3)

 • avatar
  Miet 2013-10-30 10:48:50

  Złoto, to też dobra inwestycja.

 • avatar
  kraksa 2013-06-14 22:14:58

  Jak nie lokata to inwestycje, np. z Pay Trade- Elitarnym Klubem Biznesowym, gdzie nie tylko zarobisz, ale i możesz wziąć udział w szkoleniu, programie lojalnościowym, czy upić złoto w atrakcyjnej cenie. Warto zajrzeć na http://www.paytrade.eu/

 • avatar
  ~holder 2013-05-20 20:09:15

  Lokata ciągle najbezpieczniejsza jednak. Zresztą jak się weźmie taką np. na 3 lata w FM Banku na 4,40% to można jeszcze spoko zarobić. Kryzys jakoś przeczekać trzeba, a inaczej pieniądze inflacja zeżre.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »