Rozrywka i wypoczynek » Sport

Jest zgoda na mecze II ligi w Wałbrzychu!

Jest zgoda na mecze II ligi w Wałbrzychu!
Zobacz więcej zdjęć »
Stadion w Wałbrzychu przy ulicy Ratuszowej spełnia już standardy II ligi. W tej inwestycji spory udział miał przemysł lokalny - wykorzystane zostały wyprodukowane w Wałbrzychu ogrodzenia LEGI.

Wałbrzyski Górnik w zachodniej grupie II ligi (czyli de facto, po reformie – trzeciej) gra od tego sezonu. Wywalczony w dobrym stylu awans z niższej klasy rozgrywkowej wprawił jednak władze klubu i miasta w zakłopotanie. Wałbrzych nie miał bowiem stadionu, który spełniałby wymogi licencyjne. Ani na Nowym Mieście, ani przy Ratuszowej nie było warunków do drugoligowych zmagań. Przez krótką chwilę wydawało się, że PZPN nie wyda licencji, a zdobyty na boisku w sportowej walce awans zostanie drużynie odebrany.

Polkowice opcją rezerwową

Tysiąc miejsc siedzących, z czego 250 zadaszonych, osobne szatnie z węzłem sanitarnym dla zawodników obu drużyn i sędziów o powierzchni minimum 50 metrów kwadratowych – to warunki, które musi spełniać obiekt drugoligowy. Jedynym stadionem w Wałbrzychu, który była szansa do tego stopnia usprawnić, było boisko przy Ratuszowej. Oprócz wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej, kolejnym problemem, chyba jeszcze bardziej istotnym, było wydanie zgody na organizację imprez masowych przez policję. W tym wypadku zarząd klubu musiał odgrodzić obiekt od placu budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój oraz stworzyć osobne wejście dla kibiców drużyny przyjezdnej.
Czasu było niewiele, a obowiązków sporo. Działacze zdecydowali się na wszelki wypadek na podjęcie współpracy z Polkowicami i 3 lipca uzyskali licencję na rozgrywanie spotkań „po sąsiedzku”. Jednocześnie zapewnili PZPN, że niezbędne remonty przy Ratuszowej  zostaną zakończone jak najszybciej. Tak, aby konieczność wykorzystania obiektu w Polkowicach była opcją rezerwową. Kompromisowym rozwiązaniem było przełożenie wszystkich sierpniowych spotkań w Wałbrzychu na wrzesień.

Przy Ratuszowej jak przy Bułgarskiej

17 sierpnia miał miejsce odbiór stadionu przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu. Podstawowy warunek – montaż ogrodzenia pomiędzy stadionem a placem budowy – został spełniony. Do realizacji użyto wyprodukowanych w Wałbrzychu ogrodzeń LEGI. Takich samych jak te, które stoją już na jednej z aren EURO 2012 – Stadionie Miejskim przy Bułgarskiej w Poznaniu.
- Praca pod presją czasu weryfikuje umiejętności wykonawcy – mówi Tomasz Fidura z LEGI Polska – Zlecenie prac przy Ratuszowej wpłynęło dość późno, ale jako firma realizująca dużo większe zamówienia, takie jak ogrodzenie stadionu w Poznaniu, jesteśmy i na takie sytuacje przygotowani. Cieszymy się tym bardziej, że pomogliśmy w uratowaniu II ligi dla drużyny z Wałbrzycha.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego

Z początkiem września Komisja ds. Licencji Klubowych wyraziła zgodę na rozgrywanie spotkań przy Ratuszowej przez drużynę Górnika w roli gospodarza. W dwóch pierwszych spotkaniach emocji nie brakowało. Sympatycy drużyny nie kryją radości.
- Górnik przyzwyczaił nas do emocji do ostatnich chwil – mówi Rafał, kibic z Wałbrzycha – Awans wywalczyliśmy w ostatniej minucie meczu z Arką Nowa Sól. Potem dwa zwycięstwa z Miedzią i Polonią również w doliczonym czasie gry. Najważniejsze jest jednak, że gramy w Wałbrzychu. I tutaj będziemy odnosić kolejne zwycięstwa!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Juicy Marketing

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »