Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jesteś aktywna? Pamiętaj o magnezie!

Jesteś aktywna? Pamiętaj o magnezie!
Zobacz więcej zdjęć »
Czy wiecie, że magnez to jeden z tych minerałów, które odgrywają kluczową rolę w naszym organizmie? Wpływa na przemianę białek i działanie ponad 300 enzymów!

Jeżeli uwielbiasz sport, lubisz ćwiczyć intensywnie, to musisz pamiętać o jego suplementacji, ponieważ z pożywieniem nie jesteś w stanie dostarczyć organizmowi optymalnych ilości tego pierwiastka.

 

Magnez jest bardzo ważny dla osób uprawiających sport – nie tylko wyczynowo, wystarczy, że regularnie jeździsz na rowerze, biegasz kilka razy w tygodniu lub uczestniczysz w zajęciach fitness. Ten minerał jest prawdziwym paliwem dla mięśni. To właśnie magnez warunkuje dostarczenie energii do mięśni, wspomaga ich funkcjonowanie, wpływa na ich rozwój i zapobiega bolesnym skurczom. Dzięki magnezowi zwiększa się wydolność fizyczna i wytrzymałość. Magnez reguluje również pracę najważniejszego mięśnia naszego organizmu – serca.

 

Dobrze jest tak ułożyć sobie jadłospis, by jak najwięcej magnezu dostarczać z pożywieniem. Dużo magnezu jest w kakao, czekoladzie, ale też na przykład w serach, jogurtach czy kefirach – ich zaletą jest to, że magnez lepiej przyswaja się w obecności białka. Dobrym źródłem tego minerału są również pestki dyni, otręby pszenne, migdały, orzechy laskowe, kasza jaglana i gryczana, brązowy ryż oraz groch. Dziennie powinniśmy dostarczać organizmowi około 375 mg magnezu. Ponieważ z pokarmu wchłania się od 15 do 40% magnezu, w Polsce nawet 60% populacji cierpi na niedobory tego pierwiastka.

 

Szczególnie przy intensywnym wysiłku fizycznym warto jest rozważyć suplementację tym pierwiastkiem. Czym kierować się przy wyborze właściwego preparatu? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jego formę chemiczną (lepiej przyswaja się mleczan, cytrynian i asparaginian, gorzej tlenek i węglan). Istotna jest liczba jonów, a także sposób dawkowania -najwygodniej, by była to jedna tabletka dziennie. Tylko regularna i odpowiednio długa suplementacja magnezem jest efektywna. Warto również rozważyć suplementację preparatem złożonym magnezowym z dodatkiem witaminy B6, takim jak na przykład Magnez+B6 Optimal z mleczanem magnezu i witaminą B6. Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu. Dodatkowo takie połączenie przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia  i znużenia, ma korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »