Firma » Biznes

Joint venture Grupy Liberty Mutual Insurance z licencją na działalność w Indiach

Grupa Liberty Mutual Insurance poinformowała, że Liberty Videocon General Insurance Company Ltd. - joint venture utworzona przez Grupę Liberty Mutual Insurance Group i Videocon Industries Ltd. - uzyskała licencję umożliwiającą rozpoczęcie działalności operacyjnej w Indiach.

Liberty Videocon General Insurance, z siedzibą w Bombaju, będzie oferowała szeroki zakres usług ubezpieczeniowych w całym kraju poprzez zróżnicowane kanały dystrybucji, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań dla klientów indywidualnych.

„Gwałtownie rozwijająca się gospodarka Indii i rosnący poziom dochodów oznaczają, że coraz więcej mieszkańców tego kraju będzie sięgało po ubezpieczenia zapewniające ochronę mienia i nieruchomości” – powiedział David Long, Prezes i CEO Liberty Mutual. „Mamy na miejscu wyjątkowego partnera i niezwykle profesjonalny zespół zarządzający. Jesteśmy przekonani, że takie połączenie pozwoli nam oferować wysokiej jakości produkty i usługi na wzrostowym, indyjskim rynku ubezpieczeń” – dodał.

Videocon Industries Ltd. to flagowa firma wartej 4,75 miliardy dolarów Grupy Videocon, posiadającej udziały w firmach z branż: elektroniki użytkowej, sprzętu gospodarstwa domowego, paliwowej, energetycznej, sprzedaży detalicznej, telekomunikacyjnej oraz systemów satelitarnych. Strony zawarły umowę joint venture w grudniu 2010 roku.

Odnosząc się do wydarzenia Venugopal N. Dhoot, Chairman and Managing Director Videocon Industries powiedział: „Grupa Videocon ma silną pozycję na indyjskim rynku usług i produktów skierowanych do klientów indywidualnych, począwszy od sprzętu elektronicznego a kończąc na usługach telekomunikacyjnych obejmujących zasięgiem cały kraj. „Specjalizacja Grupy Liberty Mutual Insurance, w połączeniu z platformą do której należą marki, relacje handlowe oraz z klientami powinny zagwarantować działalności Liberty Videocon General Insurance solidny model biznesowy” – dodał.

Na dzień 31 grudnia 2011 roku, Grupa Liberty Mutual Insurance odnotowała przypis składki netto w wysokości 31,2 miliardy USD, z czego 8,2 miliardy (26 procent) pochodziło z działalności międzynarodowej.

Liberty Videocon General Insurance będzie częścią lokalnej działalności międzynarodowej Liberty Mutual, która prowadzi sprzedaż dla klientów indywidualnych i biznesowych w trzech regionach geograficznych: w Europie, w tym w Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Polsce, Irlandii i w Rosji, w Ameryce Łacińskiej, w tym w Wenezueli, Brazylii, Kolumbii, Argentynie i Chile oraz w Azji, w tym w Tajlandii, Singapurze, Chinach (łącznie z Hongkongiem) i Wietnamie a teraz w Indiach. Ubezpieczenia komunikacyjne dla Klientów indywidualnych to największa linia biznesowa Liberty Mutual International na rynkach międzynarodowych.

___________________________


Liberty Direct to dynamicznie rozwijający się ubezpieczyciel oferujący polisy przez telefon, internet oraz multiagencje. W 2011 roku przypis składki brutto towarzystwa wyniósł 202,9 mln PLN. Firma ubezpieczyła już ponad 300 tys pojazdów. Oferta Liberty Direct obejmuje szeroki zakres ubezpieczeń komunikacyjnych dla Klientów indywidualnych - OC, AC, NNW, Assistance oraz Ubezpieczenia Mieszkaniowe. Jednym z kluczowych elementów strategii firmy jest oferowanie ubezpieczeń w dobrej cenie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości usług zwłaszcza w zakresie likwidacji szkód. Towarzystwo należy do amerykańskiej Grupy Liberty Mutual Insurance.
www.libertydirect.pl


Liberty Mutual Insurance jest międzynarodową grupą ubezpieczeniową świadczącą kompleksowe usługi w 26 krajach Ameryki, Europy i Azji. Firma działa w Stanach Zjednoczonych od 1912 roku i jest na tamtejszym rynku jedną z największych instytucji ubezpieczeniowych, zajmującą 84 miejsce na liście Fortune 500. Liberty Mutual Insurance oferuje pełną gamę produktów ubezpieczeniowych dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Jednym z obszarów działalności biznesowej  Liberty Mutual Insurance są ubezpieczenia komunikacyjne dla klientów indywidualnych. Od kilkudziesięciu lat grupa prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych, w tym również w Europie. Jej produkty dla klientów instytucjonalnych oferowane są niemal na wszystkich rynkach europejskich, natomiast w segmencie Klientów indywidualnych grupa Liberty Mutual Insurance obecna jest w Portugalii, Irlandii, Turcji, Hiszpanii oraz Polsce. Ponadto w marcu br. ogłosiła przejęcie rosyjskiej firmy ubezpieczeniowej KIT Finance Insurance.
www.libertymutual.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Liberty Direct

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »