Dom » Wnętrza

Kabina prysznicowa zamiast wanny? Czemu nie!

Dla osób nie lubiących kąpieli w wannie najlepsze będą kabiny prysznicowe. Stanowią one doskonałą alternatywę dla wanien i mają wiele zalet. Przede wszystkim to oszczędność wody, a co za tym idzie, niższe rachunki. Oszczędzają nawet pięć razy więcej wody niż kąpiele w wannie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Po drugie kabiny są idealne dla osób ceniących czas, ze względu na możliwość wzięcia szybkiego prysznica. Co więcej, w przypadku małych łazienek, oszczędzają miejsce i są bardzo higieniczne. Brud jest spłukiwany wraz ze spływającą wodą. Wiele korzyści przemawia za kupnem kabiny prysznicowej, ale na co tak naprawdę warto zwrócić uwagę ?

Styl i design

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej, należy zacząć od wyboru designu. W zależności od preferencji kupującego, można zdecydować się na kabiny prysznicowe typu walk in, czyli otwarte, albo zamknięte. 

W pierwszym przypadku w łazience wydzielona jest strefa na prysznic bez brodzika. Kabiny prysznicowe zamknięte to nic innego jak te tradycyjne. Niektóre z nich mogą mięć daszek, jednak jest to wersja znacznie droższa.

Drzwi przesuwne czy obrotowe?

Jeśli chodzi o drzwi do kabiny prysznicowej to zazwyczaj są wykonane z z transparentnego szkła. Może ono być matowe lub hartowane jak kto woli. Pojedyncze lub podwójne drzwi obrotowe w takiej kabinie wymagają większej ilości miejsca, dlatego lepiej zdecydować się na drzwi przesuwne.

Różne materiały

Wybierając kabiny prysznicowe, ważnym elementem jest brodzik. Najlepiej jeśli jego wymiary to 80x80. Mniejsze wersje brodzików sprawią, że będą po prostu niewygodne. 

Brodziki mogą być wykonane z różnych materiałów. Może być to stal, ceramika, żeliwo, sztuczny marmur jak i syntetyczne materiały, takie jak akryl, czy quaryl- połączenie kwarcu i akrylu. Każdy z nich ma cechy szczególne. Dla przykładu, brodziki żeliwne są bardzo stabilne i wytrzymałe, ale też są bardzo zimne. W przypadku akrylu, który jest „ciepłym” materiałem, wadą jest to, że łatwo można go porysować. 

Radio podczas kąpieli

Różne kabiny prysznicowe posiadają różne funkcjonalności. Niektóre z nich posiadają opcje hydro masażu lub radio. Wszystko stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach. Oczywiście dodatkowe funkcjonalności wiążą się także z wyższą ceną.

Ceny takich kabin są bardzo zróżnicowane. Zależą nie tylko od marki, ale także od tego z jakich materiałów są wykonane. Plastikowe drzwi do kabiny będą znacznie tańsze niże te wykonane ze szkła hartowanego. Podobnie sprawa wygląda z brodzikami czy dodatkowymi funkcjonalnościami. 

Należy jednak pamiętać, że kabina prysznicowa to inwestycja na lata, dlatego decydując się na nią warto kierować się jej jakością.
 
 
Materiał przygotowany we współpracy z pracownikami Republiki Szkła


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

s4ww

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »