Technologie » AGD - RTV

Kamera do zadań specjalnych dla miłośników białego szaleństwa

Kamera do zadań specjalnych dla miłośników białego szaleństwa
Zobacz więcej zdjęć »
Sezon zimowych wyjazdów na ferie właśnie się rozpoczyna. Miłośnicy białego szaleństwa odliczają dni i godziny dzielące ich od pierwszych w tym roku zjazdów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Obok najnowszego sprzętu narciarskiego i snowboardowego nart, coraz więcej narciarzy oraz snowboardzistów zabiera ze sobą na stok kamery sportowe.

To doskonały sposób, aby uwiecznić cenne chwile podczas zimowych sportów, podzielić się nimi w mediach społecznościowych, a także poprawić swoje umiejętności. Jednak wybór kamery do zadań specjalnych nie jest łatwy. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu radzą eksperci sieci Saturn.

Najwięksi miłośnicy zimowych sportów potrafią każdy wolny weekend spędzić na stoku oddając się swojej pasji. Doskonalenie posiadanych umiejętności i ćwiczenie nowych sztuczek to dla wielu osób doskonały sposób na relaks. Jednak by czerpać jak najwięcej przyjemności z białego szaleństwa ważny jest odpowiednie wyposażenie – sprzęt, ubranie oraz gadżety. Wśród tych ostatnich z sezonu na sezon coraz większa popularność zyskują kamery sportowe, które kupują już nie tylko zawodowcy oraz miłośnicy ekstremalnych zjazdów, ale również mniej doświadczeni narciarze i snowboardziści. To do idealny gadżet dla wszystkich osób, które lubią uwieczniać i udostępniać znajomym wspomnienia ze swoich zimowych wyjazdów w góry. Urządzenie pozwala również podnosić swoje umiejętności i korygować błędy po zejściu ze stoku, ponieważ dzięki zarejestrowanemu filmowi możemy prześledzić nasze zjazdy.

Gdy już podejmiemy decyzję o zakupie kamerki warto zastanowić się jaki model wybrać i na co powinniśmy zwracać uwagę. Przede wszystkim powinny nas zainteresować dwa aspekty: te dotyczące obudowy kamerki oraz parametry technicznych nagrywanych filmów. Kamerka, którą wybierzemy z myślą o zimowych szaleństwach na stoku powinna być odporna na warunki atmosferyczne między innymi na wodę. Obecnie większość modeli jest opracowywanych tak, aby mogły być wykorzystywane nawet w kontakcie z wodą czy ekstremalnymi temperaturami zarówno niskimi, jak i wysokimi. Równie ważna jest wytrzymałość obudowy na ewentualne uderzenia, które mogą się zdarzyć podczas upadków – radzi Marcin Kotas, Kierownik Działu Zakupu Foto/Telekom sieci Saturn - Kolejny element, na który powinniśmy zwrócić uwagę to prostota obsługi, czyli taka która umożliwi nam instynktownie i bezproblemowe włączanie oraz wyłączanie urządzenia najczęściej zamontowanego na naszym kasku. Gdy już jesteśmy przekonani, że nasza kamerka jest trwała i prosta w obsłudze warto przyjrzeć się parametrom technicznym filmów, które możemy przy jej pomocy nakręcić. Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć to czy zależy nam na kręceniu filmów 360 czy tradycyjnych. Kamery 360 stopni nagrywają wszystko co dzieje się dookoła i w połączeniu z goglami VR pozwalają oglądającemu przenieść się do miejsca, gdzie był zarejestrowany film. Jeśli cenimy tradycyjne ujęcia i zależy nam na kręceniu naszego przejazdu i trasy, wtedy warto wybrać klasyczna kamerę akcji. Kolejny krok podczas zakupu urządzenia to wybór rozdzielczość w jakiej nagrywany będzie film. Obecnie najwyższa oferowana rozdzielczości to 4K, która charakteryzuje się czterokrotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do powszechnie używanej rozdzielczości Full HD. Oprócz wysokiej rozdzielczości warto również zwrócić uwagę na płynność i stabilizację obrazu, które pozwolą w pełni cieszyć się nagranym filmem.

Wśród oferowanych na rynku modeli jednym z najpopularniejszych jest najnowsza kamera GoPro Hero 5. Jest niezwykle łatwa w użyciu, umożliwia nagrywania filmów 4K, a dodatkowo posiada funkcję sterowania głosem. Hero 5 rejestruje płynny stabilizowany obraz oraz nagrywa krystalicznie czysty dźwięk. Niewątpliwą zaleta tego modelu jest bezpośrednie wysyłanie materiału filmowego na konto GoPro Plus w chmurze, co zapewnia łatwy dostęp do materiałów ze smartfona. Dotykowy 2-calowy ekran pozwala na przeglądanie, odtwarzanie i przycinanie materiału filmowego z poziomu kamery bez potrzeby używania specjalnych programów na smartfonie lub komputerze. Dla fanów sportów zimowych z pewnością niezwykle użyteczny będzie tryb zdjęć w formacie HDR, który zapewnia więcej szczegółów w bardziej zacienionych i rozjaśnionych obszarach, które często występują na stokach.

Kolejny warty polecenia model to kamera Sony Action Cam FDR-X3000R. Oprócz rejestrowania filmów w 4K posiada funkcję nagrywania poklatkowego w tej rozdzielczości, która umożliwia robienie serii zdjęć sceny w odstępach czasu. Całą sekwencję można zmontować w aplikacji Action Cam Movie Creator i zapisać jako klip 4K. Kamera posiada niewielki pilot z funkcją podglądu na żywo, który można zamontować na nadgarstku jak smartwatch, dzięki czemu możemy na bieżąco oglądać zarejestrowany materiał. To niebywałe ułatwienie jeśli chcemy poprawić swoje umiejętności ponieważ po każdym zjeździe możemy go przeanalizować od ręki.

Jeśli zdecydujemy się na kamerę 360 dobrym wyborem będzie model Samsung Gear 360. Kamera nagrywa obrazy w pełnej sferze, dzięki czemu już nic nie umknie naszej uwadze. Jej obsługa jest niezwykle łatwa i intuicyjna, a dzięki szybkiemu podglądowi na smartfonie możemy od razu po zjeździe obejrzeć nagrany materiał. Co ważne obiektyw Gear 360 w każdych, nawet niekorzystnych warunkach atmosferycznych zbiera możliwie największą ilość światła i zapewnia obrazom profesjonalną ostrość. To doskonały wybór dla wszystkich żądnych przygód, którzy chcą na nagranym filmie wspominać wspaniałe zjazdy, ale również otoczenie i to co działo się dookoła nas.

Kolejna kamera, która rejestruje filmy 360, na którą warto zwrócić uwagę to 360fly HD. Kamera pozwala uwiecznić każdą chwilę zarówno w codziennym użytkowaniu jak i warunkach ekstremalnych, ponieważ posiada odporność na wodę oraz upadki (do 1.5m). Moduły Wi-Fi oraz Bluetooth pozwalają na sterowanie urządzeniem oraz edytowanie nagranego materiału za pomocą smartfona.

Jeśli myślimy o zakupie kamery akcji to doskonałą okazją będzie promocja sieci Saturn, dzięki której kupując wybrane modele możemy otrzymać do 150 zł na zakup akcesoriów do kamer sportowych i dronów. Kupując kamery sportowe i 360 w cenie od 749 zł do 1199 zł otrzymamy do 75 zł na akcesoria, natomiast kupując modele od 1200 zł otrzymamy do 150 zł . Jeśli zdecydujemy się na zakup drona w cenie od 1500 zł, otrzymamy do 150 zł na akcesoria.

Promocja ważna jest w dniach 16 stycznia – 26 lutego 2017 lub do wyczerpania zapasów i obejmuje wybrane kamery sportowe i 360 oraz wybrane drony. Obowiązuje zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepie internetowym sieci Saturn.

Szczegółowe informacje na temat promocji można znaleźć w gazetce promocyjnej dostępnej w sklepach Saturn oraz na stronie internetowej www.saturn.pl .


Media SATURN ( press box )Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »