Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Kariera logistyka dla znawcy języka
Zobacz więcej zdjęć » |
Atrakcyjność pracy w logistyce doceniają coraz częściej absolwenci filologii, z łatwością adaptujący się do międzynarodowego środowiska biznesowego, którzy po odpowiednim uzupełnieniu branżowej wiedzy, świetnie wykorzystują nowe pole do rozwoju.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Logistyka jest zawodem dającym różnorodne możliwości realizacji pasji i zainteresowań. Pracodawcy preferują kandydatów łączących wiedzę merytoryczną, dotyczącą zarządzania procesami logistycznymi, proaktywną postawę z dobrą znajomością języków obcych, szczególnie języka angielskiego i niemieckiego. Często stawiając umiejętności językowe jako niezbędny warunek zatrudnienia.
„Według powszechnej definicji, logistyka to proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji w celu zaspokojenia wymagań klienta. Trzeba przy tym pamiętać, że klient ten bardzo często znajduje się poza granicami naszego kraju i trzeba umieć swobodnie się z nim komunikować, aby dokładnie określić jego oczekiwania i potrzeby – mówi Adriana Kiwak, ds. Personalnych GLS Poland. Punkt pochodzenia i punkt konsumpcji również bardzo często usytuowany jest w innym państwie, a Polska jest jedynie przystankiem w przepływie towaru. Zdarza się także, że cały proces logistyczny odbywa się poza krajem i tylko koordynacja procesu odbywa się z Polski. Projekty logistyczne cechuje bardzo wysoka dynamika, co wymusza stały kontakt zarówno ze zleceniodawcą jak i odbiorcą, dlatego trudno byłoby sprawnie zarządzać całym skomplikowanym procesem, gdyby na drodze stała przeszkoda w postaci bariery językowej. Znajomość języków obcych w takiej branży jak logistyka jest wręcz niezbędna.”
Z myślą o logistycznych aspiracjach absolwentów studiów filologicznych I stopnia, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu opracowała specjalny program uzupełniający dla tych, którzy dotąd nie zetknęli się z logistyką. Podejmując trzysemestralne studia magisterskie na kierunku „Logistyka”, filologowie będą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych, obejmujących podstawowe aspekty logistyki i zarządzania, których opanowanie umożliwi dalszą realizację programu studiów i uzyskanie dyplomu magistra logistyki.
„Połączenie wykształcenia filologicznego i logistycznego daje dobry kapitał na zawodową przyszłość i jest przejawem świadomego planowania kariery przez absolwenta – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Mówimy tu nie tylko o zwiększeniu szans na znalezienie zatrudnienia po ukończeniu uzupełniających studiów magisterskich, ale o znaczącej zmianie perspektyw dalszego rozwoju i kariery w nowej branży.”
W WSL podczas całego toku studiów można rozwijać swoje umiejętności językowe. Niezależnie od stopnia i trybu studiów, przyszli logistycy mogą korzystać z materiałów i szkoleń na specjalnej platformie e-learningowej oraz kursów językowych ukierunkowanych na poznawanie słownictwa logistycznego.
* na podstawie analiz Antal International, za: pracujwlogistyce.pl
Nadesłał:
Wyższa Szkoła Logistyki
|
Komentarze (0)