Motoryzacja » Transport
Karta strefowa, czyli 2 w 1
Zobacz więcej zdjęć » |
W 2010 roku szczecińska Strefa Płatnego Parkowania wprowadziła kilka udogodnień dla kierowców. Jednym z nich - m.in. poza usługą „SMS Parking" i proceduralnym ułatwieniem dla opiekunów osób niepełnosprawnych - jest dodatkowe zastosowanie karty strefowej (dostępnej od 2008 r.), które znacznie zwiększyło jej funkcjonalność.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przy pomocy karty, oprócz opłacania postoju w SPP, można również kupować bilety w szczecińskich autobusach, w których znajdują się biletomaty (głównie w tzw. „Solaraisach").
Karta strefowa to komfortowe ułatwienie zarówno dla szczecińskich kierowców, jak i użytkowników komunikacji miejskiej. Często bywa tak, że - chcąc zaparkować w "strefie" lub skorzystać z autobusu lub tramwaju - zapomnieliśmy zabrać ze sobą tzw. drobne. W takiej sytuacji karta strefowa posłuży nam do bezgotówkowego zakupu biletu parkingowego lub autobusowego i tramwajowego.
By wejść w posiadanie karty wystarczy udać się do jednej z kas SPP (ul. Wojska Polskiego 63 lub Kaszubska 30), poprosić o nią i wpłacić kwotę, jaką chcemy mieć na koncie, z którego będziemy czerpać przy płaceniu za bilety parkingowe i tramwajowe. Karta strefowa doskonale sprawdza się m.in. wśród studentów i pracowników, którzy na uczelnię czy do pracy jeżdżą raz środkami komunikacji miejskiej, a raz własnym samochodem, w zależności od tego jak im wygodnie, czyli, w jakim miejscu miasta w danym dniu uczą się lub pracują. Karta strefowa jest bowiem rozwiązaniem dla osób, które podczas częstych podróży po mieście szukają przede wszystkim wygody i funkcjonalności.
Sposób korzystania z karty jest bezproblemowy. W celu opłacenia parkingu należy zbliżyć kartę do urządzenia biletowego i określić czas rezerwacji postoju, po czym odebrać wydruk biletu parkingowego i umieścić go za szybą zaparkowanego samochodu.
W przypadku zakupu biletu komunikacji miejskiej w biletomacie, znajdującym się np. w autobusie, należy wybrać sposób zakupu biletu poprzez wciśnięcie opcji „płać kartą" i przyłożenie karty w odpowiednim miejscu do urządzenia. Konto karty strefowej uzupełnia się w kasach SPP.
Obecnie w szczecińskich autobusach niskopodłogowych znajdują się już 32 biletomaty, a w przyszłym roku pojawi się kolejnych 19 w pojazdach kursujących na terenie Szczecina i 13 w autobusach jeżdżących do Polic. W styczniu 2011 r. zacznie kursować nowy, niskopodłogowy tramwaj „Pesa Swing", w którym zainstalowany będzie pierwszy biletomat tramwajowy. W 2011 r. spółka Tramwaje Szczecińskie zakupi łącznie 6 tramwajów tego typu.
Kontakt dla mediów:
Andrzej Tęgi Specjalista ds. kontaktu z mediami
Miejska Jednostka Obsługi Gospodarczej
tel.: 91 42 163 54 (lub dzwoniąc do centrali: 91 421 63 00 i prosząc o połączenie),
mail: ategi@mzog.szczecin.pl.
Miejska Jednostka Obsługi Gospodarczej
ul. Czesława 9 , 71-504 Szczecin, Woj. zachodniopomorskie,
tel. 91 421 63 00, 91 421 63 21
Nadesłał:
MZOG
|
Komentarze (0)