Technologie » Internet

Kaspersky Anti-Virus 2009 najskuteczniejszy wg laboratorium AV-Comparatives

Kaspersky Anti-Virus 2009 najskuteczniejszy wg laboratorium AV-Comparatives
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że zgodnie z wynikami najnowszych testów przeprowadzonych w listopadzie przez niezależne austriackie laboratorium AV-Comparatives, technologie proaktywne Kaspersky Lab wykazały najwyższą skuteczność w historii testów.

Pod względem wykrywania szkodliwego kodu Kaspersky Anti-Virus 2009 zdecydowanie pokonał większość firm zajmujących się produkcją oprogramowania antywirusowego, m.in. Symantec (44%), McAfee (29%), ESET (51%), F-Secure (9%), Sophos (26%) oraz BitDefender (46%).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Wykorzystując tylko technologie heurystyczne, Kaspersky Anti-Virus 2009 wykrył 71% z ponad 11 000 nowych szkodliwych programów, które pojawiły się w ciągu pierwszego tygodnia testów. Kaspersky Anti-Virus 2009 zidentyfikował również 60% spośród wszystkich 46 000 szkodliwych programów na przestrzeni 4 tygodni testów.


Przypominamy, że podczas listopadowych testów AV-Comparatives nie został przeprowadzony test na obecność fałszywych alarmów, dlatego dla uwzględnienia tego rodzaju badań specjaliści z laboratorium wykorzystali wyniki poprzedniego testu (sierpień 2008). I chociaż te dane nie miały istotnego wpływu na ocenę heurystycznych i proaktywnych technologii w ramach przeprowadzonego testu, to wg ogólnych charakterystyk rozwiązanie Kaspersky Lab otrzymało certyfikację na poziomie "Advanced".

"Rezultaty testu pokazują, że jeśli użytkownik tylko przez miesiąc nie uaktualniał antywirusowych baz produktu i wyłączył większość funkcji ochronnych, Kaspersky Anti-Virus dalej będzie w stanie wykryć co najmniej 60% wszystkich szkodliwych programów. Należy podkreślić, że w badaniach AV-Comparatives nie był testowany najnowszy komponent ochrony zastosowany w generacji 2009 produktów Kaspersky Lab - unikatowy moduł monitorowania aplikacji. Stopień bezpieczeństwa w normalnych warunkach, kiedy wszystkie składniki kompleksowej, wielowarstwowej ochrony produktów Kaspersky Lab są aktywne jest jeszcze wyższy. Pozwala to na praktycznie stuprocentowe zabezpieczenie przed współczesnym zagrożeniami", komentuje Nikałaj Griebiennikow, dyrektor działu badawczo-rozwojowego w Kaspersky Lab.

Niezależne testy, w tym także badania AV-Comparatives, obrazują tendencję ostatnich kilku lat: proaktywne technologie stosowane w produktach Kaspersky Lab z każdym testem osiągają coraz lepsze wyniki na tle zmniejszającej się skuteczności produktów konkurencji.

"Szybki czas reakcji na pojawienie się nowych zagrożeń i wysoki stopień wykrywania zawsze były mocną stroną rozwiązań oferowanych przez Kaspersky Lab. W 2008 roku ulepszyliśmy komponenty wykrywania heurystycznego i behawioralnego, co pozwoliło firmie na dokonanie prawdziwego przełomu w dziedzinie walki z nowymi zagrożeniami", dodał Nikałaj Griebiennikow.

Retrospektywne testy są regularnie przeprowadzane przez ekspertów zajmujących się oprogramowaniem antywirusowym, w tym także AV-Comparatives, jednego z największych autorytetów spośród niezależnych laboratoriów badawczych. Efektywność tej metody sprawdza się w przypadku zagrożeń, które pojawiły się w ciągu jednego miesiąca, przy czym testowany program antywirusowy wykorzystuje bazę sygnatur uaktualnioną po raz ostatni na początku miesiąca. W ten sposób program musi zmierzyć się z zagrożeniami, o istnieniu których nic nie wie.


Pełną wersję raportu z listopadowego testu technologii proaktywnych można znaleźć na oficjalnej stronie laboratorium AV-Comparatives: http://www.av-comparatives.org.

Więcej informacji o nowej generacji produktów firmy Kaspersky Lab dla użytkowników indywidualnych można znaleźć na stronie: http://www.kaspersky.pl/wersja2009.html.

W celu przetestowania produktów Kaspersky Lab z linii 2009 można skorzystać z bezpłatnych wersji trial. Znajdują się one na stronie: http://www.kaspersky.pl/download.html?s=trial.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »